رئیس سابق بنیاد نخبگان استان بوشهر:

توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد

توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد

به گزارش دانلود فایل ایسنا/بوشهر رئیس سابق بنیاد نخبگان استان بوشهر اظهار نمود: توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد، بلكه با همت جمعی محقق می شود و بدون همكاری دستگاه های اجرایی نمی توان به این هدف دست یافت.


رضا آذین قبل از ظهر امروز در آیین معارفه رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر عنوان كرد: تحولات حوزه دانش بنیان در استان بوشهر نشان میدهد و ظرفیت های خوبی داریم كه این برای دستگاه های اجرایی فرصتی به وجود می آورد تا بیشتر از ظرفیت نخبگان استفاده كنند.
وی اشاره كرد: سرمایه انسانی در قرن بیست و یكم مهمترین و برجسته ترین سرمایه هر جامعه است و اگر بتوانیم این سرمایه ها را نگه داشته و رشد دهیم كار بسیار ارزشمندی است.
عضو هیئت علمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با اشاره به لزوم ترویج علم و فناوری اظهار نمود: توسعه روی كاغذ اتفاق نمی افتد، بلكه با همت جمعی محقق می شود و بدون همكاری دستگاه های اجرایی نمی توان به این هدف دست یافت.
آذین با اشاره به وجود زمینه های مهاجرت نخبگان و مستعدین از استان بوشهر اظهار داشت: در جلسات مختلف با استاندار سابق و فعلی عنوان كرده ام كه كیفیت آموزش و پرورش ما خوب نیست و همین طور كیفیت سلامت خدمات شهری نیاز به تقویت دارد كه این مسائل می تواند زمینه های رشد و نگهداشت نخبگان هر جامعه را ایجاد كند.

وی اظهار نمود: یك مسئله مهم صنایع نوینی است كه در استان بوشهر مستقر هستند اما كمترین تعامل و توجه را به پیشرفت و توسعه استان دارند در صورتیكه این صنایع مسئولیت سنگینی بر عهده دارند.
رئیس سابق بنیاد نخبگان استان بوشهر اشاره كرد: اعتبارات پژوهشی فناوری و مهندسی در خارج استان هزینه می شود كه بخشی به سبب ترس از نیروهای بومی و بخشی به سبب شناخت كم از ظرفیت های توسعه یافته بیست سال اخیر استان بوشهر است كه این موارد بر مهاجرت نخبگان و فرهیختگان موثر است؛ اگر بتوان قسمتی از اعتبارات را در اینجا متمركز كرد شانس ماندگاری بالا خواهد رفت.
رضا آذین بیان كرد: در امتداد توجه به تسهیل گری بجای تصدی گری در بنیاد نخبگان هر جا ظرفیت و استعدادی وجود داشته ورود نكرده ایم و از موازی كاری خودداری شده است. در واقع تلاش بنیاد این بوده كه بتواند فعالیت خودرا در امتداد ساختن یك جامعه نخبگانی هم راستا نماید.
منبع:

1398/09/29
19:16:50
5.0 / 5
4070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل