در آبان ماه رخ داد

ثبت بیشتر از 4000 شكایت از خدمات اینترنتی

ثبت بیشتر از 4000 شكایت از خدمات اینترنتی

دانلود فایل: بر اساس گزارش های ماهانه در سامانه سپاس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، بیش ترین شكایات ثبت شده در آبانماه امسال مربوط به اینترنت بوده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا اختتام آبان ماه سال جاری را منتشر نموده است.
گزارش های ارائه شده برمبنای تعداد تیكت های ثبت شده در سامانه سپاس و هفت حوزه كاری است كه مشتركان می توانند بوسیله مركز تماس یا سایت، به شكایت در سامانه اقدام نمایند. حوزه های كاری شامل اینترنت، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات، دفاتر پیشخوان و سرویس ارزش افزوده می شود.
اما مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده حاكی از آنست كه تعداد شكایات ثبتی در آبان ماه نسبت به مهر ماه، ۵.۸ درصد افزایش و نسبت به شهریورماه تغییر چندانی نداشته است. بوسیله درگاه مركز تماس (۱۹۵)، در آبان ماه ۵۴۹۹ شكایات ثبت شده كه ۵۶.۷ درصد كل شكایات ثبتی در آبان ماه را تشكیل می دهد.
از مجموع ۹۶۹۵ شكایت ثبت شده، بیش ترین شكایت ثبتی مشتركین در آبان ماه ۱۳۹۸ مربوط به حوزه اینترنت بوده كه ۴۵.۲ درصد كل آمار شكایات را به خود مختص كرده است. كمترین شكایات نیز مربوط به حوزه دفاتر پیشخوان بوده است. نكته قابل توجه افزایش قابل توجه شكایات حوزه تلفن همراه در آبان ماه و مهر ماه نسبت به شهریور ماه بوده كه بیشترین موارد افزایشی مربوط به شكایات حوزه رومینگ ملی و بین الملل است.
شكایات مربوط به اینترنت، تلفن ثابت و سرویس ارزش افزوده در ماه آبان نسبت به مهرماه ۹۸ افزایش و شكایات مربوط به تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات و دفاتر پیشخوان نسبت به ماه مهر كاهش داشته است.


قبل از این مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- درباره مصداق شكایات ثبت شده گفته بود پشتیبانی و ارائه خدمات، كیفیت سرویس، مشكلات مالی و تعرفه، عدم آنتن دهی، پیامك متنی، خدمات مالكیت و سیمكارت، تشعشعات، ترابردپذیری، خدمات ارزش افزوده تلفن همراه و بسته های تركیبی؛ به ترتیب از مصداق های پرتكرار شكایات ثبت شده است.
همین طور سیدمحمد امامی - مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- درباره زمان پاسخگویی به شكایات گفته بود برخی از گزارش ها زمان بر است و بعضی در فاصله زمانی كوتاهی به نتیجه می رسند. برای مثال شكایت هایی كه درباره تعرفه و ارزش افزوده هستند و بعد مالی به همراه دارند، رسیدگی به آنها به زمان كوتاهی نیاز دارد، اما برخی از شكایت ها زیرساختی می خواهند كه در پروانه هم به سازمان تنظیم مقررات اجازه داده شده كه به اپراتور زمان دهد تا مشكل را حل كند.
منبع:

1398/10/07
10:01:42
5.0 / 5
4034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل