قائم مقام معاون تحقیقات وزیر بهداشت مطرح كرد

اعطای گرنت ۲۵ میلیونی به برگزیدگان جشنواره رازی

اعطای گرنت ۲۵ میلیونی به برگزیدگان جشنواره رازی

به گزارش دانلود فایل قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با تاكید بر آنكه با آپارتاید علمی مواجه هستیم و پژوهشگران از جیب خود هزینه می كنند، اظهار داشت: اردیبهشت ماه سال آینده، ۲۵ میلیون تومان گرنت پژوهشی به برگزیدگان بیست وپنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی اعطا می نماییم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر شاهین آخوندزاده در جلسه توجیهی برگزیدگان بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی كه امروز در سالن جلسات دفتر توسعه سلامت وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار نمود: پژوهشگران از جیب خود هزینه می كنند، اما رنگ و بوی پژوهش در سایه همه بی مهری ها در كشور پخش شده و ادامه دارد.

وی افزود: منابع مالی ما برای پژوهش هر سال كمتر شده و هر چند سال هم ارزش پول ملی كاهش پیدا می كند؛ ازاین رو قدرت رقابت ما حتی با كشورهایی همچون تركیه، مصر و پاكستان هم یك چهارم شده است.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با اشاره به اینكه صنایع دارویی با تحقیقاتی كه در این عرصه انجام می شود، برپا است، اما بعضی می گویند دانشگاهیان فقط مقاله می نویسند، اظهار داشت: امیدواریم امسال رئیس جمهور در بیست و پنجمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشكی رازی حضور پیدا كنند و البته پروتكل های ریاست جمهوری هم در جشنواره هست.
آخوندزاده اضافه كرد: سیر آن چیزی كه از سال ۹۴ تابحال در جشنواره رازی اتفاق افتاده، به این صورت است كه در آن زمان جشنواره باكس های گوناگونی داشت و در هر باكس برگزیدگان انتخاب می شدند، این باعث می شد افرادی انتخاب شوند كه در سطح ملی نبودند.
وی افزود: این در شرایطی است كه در سال ۹۴ اعلام گردید كه برای سال ۹۵، ۱۱ باكس به سه باكس كاهش پیدا كند كه رقابت را سخت تر خواهد نمود.

تخصیص نامنظم و كم بودجه به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت
قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: درسه سال قبل بودجه اختصاص داده شده به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ثابت بوده و همینطور به علت مشكلات مالی این بودجه به صورت صد در صدی تخصیص داده نشده است. با عنایت به تخصیص نا منظم و كم بودجه ها برنامه هایمان را اولویت بندی كردیم و در بخشی از این برنامه ها، استادیاران جوان، رساله دكتری پژوهشی (بای ریسرچ) و فرهیختگان علوم پزشكی را حمایت كردیم، اما بودجه ای برای دانشجویان پسا دكتری نداشتیم.

آخوندزاده خاطرنشان كرد: علت این است كه كسانی كه بخواهند از مقطع دكتری وارد مقطع پسا دكتری گروه پزشكی شوند، به دلیل تعهد به خدمت در وزارت بهداشت امكان ادامه تحصیل را ندارند و اغلب كسانی كه جذب مقطع پسا دكترا در دانشگاه های پزشكی كشور می شوند، فارغ التحصیل وزارت علوم در رشته هایی همچون شیمی و زیست شناسی هستند.

قول وزیر بهداشت در خصوص لغو تعهد خدمت فارغ التحصیلان دكتری دانشگاه های پزشكی، پس از ۶ ماه
وی با اشاره به اینكه نمی توان بین علم و دانش مرزهایی همچون وزارت علوم یا بهداشت قائل شد، اظهار داشت: بر این اساس به این تیجه رسیدیم كه سرمایه گذاری در بخش استادیاران جوان وزارت بهداشت آورده بیشتری برای پژوهش دارد. در عین حال امیدواریم از سال آینده با قولی كه از وزیر بهداشت گرفتیم، اگر فارغ التحصیلی در مقطع دكتری دانشگاه های پزشكی فارغ التحصیل شد و دانشگاهی به آن نیاز نداشت، تعهدات خدمت او پس از ۶ ماه لغو شود و این فارغ التحصیل بتواند در هر جا كه بخواهد همچون در صنعت كار كند.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت در بخش پایانی صحبتهای خود خاطرنشان كرد: با آپارتاید علمی مواجه هستیم و دشمنان ما تلاش می كنند دسترسی های بین المللی همچون ویزا و حضور در مجامع را از ما قطع كنند، از دشمن انتظاری نداریم؛ این در شرایطی است كه كسانی هم در داخل ما را تحریم می كنند.
1398/10/08
20:31:30
5.0 / 5
4200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل