تا پایان سه ماهه دوم سال جاری

بیشتر از ۱۱۶ میلیون تلفن همراه فعال وجود دارد

بیشتر از ۱۱۶ میلیون تلفن همراه فعال وجود دارد

دانلود فایل: تعداد خطوط فعال تلفن همراه تا اختتام سه ماهه دوم سال جاری، بیشتر از 116 میلیون است كه ضریب نفوذ را به 139.71 درصد می رساند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، ۱۹ مردادماه سال ۱۳۷۳ بود كه عرضه سیمكارت تلفن همراه در ایران رسماً شروع شد و امسال، ۲۵ سال از واگذاری و شروع به كار نخستین سیمكارت ها می گذرد.
مطابق آمار منتشرشده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره ی وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه دوم سال ۹۸، خطوط واگذارشده دائمی ۲۳ میلیون و ۸۱۶ هزار و ۱۰۴ عدد و خطوط واگذارشده اعتباری ۱۵۷ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۱۵۴ عدد است كه مجموع خطوط واگذارشده دائمی و اعتباری را به ۱۸۱ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۲۵۸ عدد و ضریب نفوذ را به ۱۳۹.۷۱ درصد می رساند.
از میان خطوط واگذارشده، ۲۱ میلیون و ۲۱۶ هزار و ۴۷۷ خط دائمی فعال و ۹۴ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۹۴۹ خط اعتباری فعال وجود دارد كه مجموع خطوط دائمی و اعتباری فعال را به ۱۱۶ میلیون و ۶۵ هزار و ۴۲۶ عدد می رساند.


از طرفی بیشتر بودن ضریب نفوذ سیمكارت از ۱۰۰ درصد، نشان میدهد كه تعداد سیمكارت های موجود، از جمعیت ایران بیشتر است كه این مساله بااینكه می تواند حاكی از چند سیم كارته بودن افراد باشد، اما نشان میدهد به احتمال زیاد كمتر كسی در ایران حضور دارد كه حتی یك سیمكارت هم نداشته باشد.
منبع:

1398/10/09
13:51:45
5.0 / 5
3967
تگهای خبر: ارتباطات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل