با حضور معاون علمی رییس جمهور:

مركز نوآوری وشتابدهی تگ در شهر كرمان راه اندازی شد

مركز نوآوری وشتابدهی تگ در شهر كرمان راه اندازی شد

به گزارش دانلود فایل ایسنا/كرمان با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور «مركز نوآوری وشتابدهی تگ» در شهر كرمان راه اندازی شد.


سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عصر امروز دهم دی ماه در حاشیه افتتاح «مركز نوآوری وشتابدهی تگ» بر ضرورت استقبال از مراكز نوآوری اظهار داشت: حركت بخش خصوصی به سمت نوآوری، یك غنیمت برای كشور است.
وی افزود: به دلیل ماهیت پول دولتی، به هیچ عنوان با سرمایه گذاری دولتی به جایی نخواهیم رسید و این قانون مختص ایران نیست بلكه در همه جای دنیا با پول دولتی توسعه و پیشرفتی صورت نخواهد گرفت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خطاب به سرمایه گذاران بخش خصوصی اظهار داشت: روی جوانان و حوزه نوآوری سرمایه گذاری كنید و بدانید بخش خصوصی در این فضا برنده است و تا می توانید از این فضا استفاده كنید چونكه شاید در ۵ سال آینده این فرصت سرمایه گذاری وجود نداشته باشد.
وی اضافه كرد: بطور قطع بخش سنتی جامعه در مقابل این بچه های نوآور و خلاق در آینده نزدیك بازنده خواهد بود و دیگر شركت های قدر سنتی هیچ شانسی برای برنده شدن در مقابل این بچه ها را ندارند و اگر امروز شركت های خصوصی روی این فناوران و خلاقان سرمایه گذاری صورت نگیرد در آینده در بازار جایی نخواهد داشت و هیچ شانسی برای برنده شدن در مقابل رقبای خارجی ندارد.
ستاری شكست را امری كاملا طبیعی برای شركت های خصوصی و كارآفرینی دانست و اظهار نمود: شكست در كارآفرینی معناد ندارد. تفاوت ما در نوع بلند شدنمان بعد از شكست از زمین است. مهم روی پای خود ایستادن است و این سخت كوشی خصلت بچه های كویر است.
وی با اشاره به افتتاح مركز نو آوری و شتابدهی تگ خاطرنشان كرد: امیدواریم این شروع كار باشد چونكه برای كرمان برنامه های زیادی داریم. باید اكوسیستمی درست نماییم كه جوانان این استان صاحبان آینده این استان شوند.
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، "سعید زرندی" معاون طرح و برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم در این آئین اظهار داشت: هدف ما در مسافرت به استان كرمان بررسی طرح ها و پروژه هایی است كه در مسافرت احتمالی آخر سال رئیس جمهور به استان كرمان مورد افتتاح قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینكه دغدغه ما فناوری است، افزود: اگر فناوری را در تولیداتمان لحاظ نماییم، كالاهای با ارزش افزوده بالاتری را تولید خواهیم كرد و در حالیكه به دنبال شكل دهی شركت های بزرگ هستیم باید شركت های دانش بنیان را در آنها جانمایی نماییم.
زرندی در انتها تصریح كرد: امیدوارم با كمك فناوران و نوآوران فضای مثبت در عرصه صنعت ایجاد نماییم.
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مركز نو آوری و شتابدهی تگ به منظور ترویج فرهنگ نوآوری و ایجاد و توسعه زیست بوم كارآفرینی شكل گرفته است.
در این مركز نوآوری با فضایی حدود یك هزار و ۸۰۰ متر مربع فعالیت كسب و كارهای نو پا شتاب می گیرد. این مركز علاوه بر نمایشگاه دائمی محصولات دانش بنیان به فضای كار اشتراكی برای استقرار ۵۰ تیم، فضای كار اختصاصی برای ۱۰ تیم مجهز است.
همچنین شتابدهنده های تخصصی در ۵ حوزه صنایع دستی، گردشگری، كشاورزی، سلامت و صنعت و معدن برای استقرار تیم های خود فضا خواهند داشت. رویدادها و كارگاه های آموزشی هم در این مركز برگزار می گردد.1398/10/11
23:52:13
5.0 / 5
3913
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل