امضای تفاهم نامه حمایت از تولیدزیست بوم تلفن هوشمند داخلی

تولید ۲ میلیون گوشی هوشمند ایرانی در ۲ سال آینده

تولید ۲ میلیون گوشی هوشمند ایرانی در ۲ سال آینده

به گزارش دانلود فایل وزیر ارتباطات با اشاره به پشتیبانی از زیست بوم تلفن همراه هوشمند، اظهار داشت: برنامه داریم ظرف دو سال آینده به تولید دو میلیون گوشی ایرانی در سال برسیم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، امروز و با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهم نامه چهارجانبه پشتیبانی از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند تولید داخل بین وزارت ارتباطات، پست بانك ایران و شركت ارتباطات سیار و ایرانسل به امضا رسید.
كاهش تعرفه واردات قطعات گوشی همراه
محمد جواد آذری جهرمی در مراسم امضای تفاهم نامه پشتیبانی از تولید و توسعه زیست بوم تلفن هوشمند تولید داخل، با اشاره به اینكه به علت نوسات قیمت ارز توان خرید گوشیهای هوشمند توسط مردم كاهش یافته است، اضافه كرد: در این شرایط روند رو به رشد فروش گوشی هوشمند متوقف شده است.
وی با تاكید به این كه می توانیم از این مشكل فرصت ایجاد نماییم، اضافه كرد: تولید كنندگان گوشی ایرانی می توانند با تولید گوشی باكیفیت و قیمت مناسب، قدرت خرید مردم را بالا برند و همینطور به تحقق تحول دیجیتال و در نهایت ایجاد اشتغال كمك كنند.
آذری جهرمی با اشاره به امضای تفاهم نامه چهار جانبه وزارت ارتباطات، پست بانك، همراه اول و ایرانسل در این عرصه، اظهار داشت: دولت برای تحریك تقاضا در بازار و كمك به چرخ خرید مردم بر طبق این تفاهم نامه صندوقی را به وسیله پست بانك ایران راه اندازی می نماید كه با یك خط اعتباری ۲۰۰ میلیارد تومانی با همكاری اپراتورها و تولید كنندگان گوشی تلفن همراه، امكان خرید قسطی این گوشیها توسط مردم فرآهم شود.
وی به تفاهم نامه دیگری كه با وزارت صمت به امضا می رسد اشاره نمود و اضافه كرد: بر طبق این تفاهم نامه نرخ ۱۵ درصدی عوارض ورود قطعات گوشی همراه كاهش یافته و به همین وسیله هزینه های تولید گوشی تلفن همراه هم در ایران كاسته می شود.
تولید ۲ میلیون گوشی هوشمند ایرانی در ۲ سال آینده
وزیر ارتباطات با اشاره به اینكه برپایه برآوردهای انجام شده در مدت ۲ سال به تولید ۲ میلیون گوشی تلفن همراه می رسیم، خاطرنشان كرد: اگر مبلغ حدودی این گوشیها را دو و نیم میلیون تومان بگیریم، حدود ۵ هزار میلیارد تومان حجم این بازار است كه تولید كنندگان گوشی تلفن همراه می توانند سهمی در آن داشته باشند.
وی ادامه داد: در صورت اجرای این تفاهم نامه می توانیم شاهد كمك به تحقق تحول دیجیتال و انقلاب صنعتی چهارم باشیم.
آذر جهرمی با اشاره به اینكه تابحال ۴ شركت برای تولید گوشیهای هوشمند ایرانی اعلام آمادگی كردند، اظهار داشت: البته یك شركت محصول خویش را درحوزه گوشیهای هوشمند عرضه كرده است و امیدواریم با ایجاد این زیست بوم ۳ شركت دیگر هم اولین محصولات خویش را در دهه فجر سال جاری رونمایی كنند.
وی از استانداردهای سخت گیرانه ای كه برای تولید كنندگان داخلی گوشی تلفن همراه در نظر گرفته می شود اطلاع داد و اضافه كرد: به علت رعایت حقوق مردم این شركت ها باید استانداردهای خوبی در حوزه شبكه توزیع و فروش مناسب، كیفیت خدمات و خدمات بعد از فروش داشته باشند.
وی از استانداردهای سخت گیرانه ای كه برای تولید كنندگان داخلی گوشی تلفن همراه در نظر گرفته می شود اطلاع داد و اضافه كرد: به علت رعایت حقوق مردم این شركت ها باید استانداردهای خوبی در حوزه شبكه توزیع و فروش مناسب، كیفیت خدمات و خدمات بعد از فروش داشته باشند.
همینطور در این مراسم ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - هم بعنوان مسوول پیگیری و انجام این تفاهم نامه ها از سوی وزارت ارتباطات، تصریح كرد: تسهیل گری، رقابت و شفافیت، كارآفرینی پایدار و تشكیل زیست بوم ارزش آفرینی از خصوصیت های این تفاهم نامه ها است.
وی با اشاره به حمایت و نطارت وزارت ارتباطات برای اجرایی شدن این تفاهم نامه ها، اضافه كرد: وزارت ارتباطات ظرفیت هایی را كه در پارك سجاد، منطقه ویژه اقتصادی پیام و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد در خدمت تولید كنندگان گوشیهای تلفن همراه قرار می دهد.
این تفاهم نامه به امضای ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهزاد شیری - مدیرعامل پست بانك ایران، مهدی اخوان - مدیرعامل شركت ارتباطات سیار و بیژن عباسی آرند - مدیرعامل شركت ایرانسل رسید تا برپایه آن همكاریهای لازم برای پشتیبانی از شتابدهی و توسعه سهم بازار و زیست بوم تلفن همراه هوشمند تولید داخل انجام پذیرد.1398/10/12
11:03:42
5.0 / 5
3939
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل