توسعه شبكه ۵G ناجی اریكسون می شود؟

توسعه شبكه ۵G ناجی اریكسون می شود؟

دانلود فایل: به باور خیلی از كارشناسان، توسعه شبكه 5G در جهان می تواند فرصت خوبی اریكسون را به عرصه كارهای مخابراتی بازگرداند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، شركت اریكسون كه یكی از بزرگترین غول های تكنولوژی و اپراتورهای مخابراتی در جهان محسوب می شود، در سال های اخیر تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون ظهور و كارهای بیش از پیش شركت چینی هواوی با ركود روبه رو شده است و از رونق و شكوه سال های قبل آن كاسته شده است.
طبق گزارش وب سایت trefis، حالا كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به شبكه ۵G فرصت خوبی برای بازگشت اریكسون به عرصه كارهای مخابراتی و ارتباط سیار به حساب می آید و این شركت درباب هوشمندی مدیران و اتخاذ سیاست های درست قادر خواهد بود به راحتی گوی رقابت را از سایر رقبای قدرتمند خود نظیر هواوی و نوكیا برباید.
در سال های اخیر یكی از فعال ترین و بزرگترین شركت های مخابراتی جهان، شركت چینی هواوی است كه به بهتان جاسوسی از كاربران و مقامات آمریكایی و همكاری با دولت چین با تحریم، محدودیت و فشارهای مختلفی روبرو شده است و بعضی از متحدان دولت ایالات متحده آمریكا نیز تصمیم گرفته اند از همكاری با آن برای توسعه شبكه ۵G سر باز زنند.
پیش تر نیز كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه فناوری پیش بینی كرده بودند كه عدم همكاری با هواوی كشورهای مختلف را از بهره مندی از شبكه ۵G عقب خواهد انداخت و آنها را با مشكلات مختلفی روبرو خواهدنمود.
كشورهای بسیاری در سراسر جهان همچون ایالات متحده آمریكا، كانادا، استرالیا، چین، كره جنوبی، ژاپن و خیلی از كشورهای اروپایی و غیره با همكاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و دراین زمینه كارهای گسترده ای را انجام داده اند.
خیلی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوكیا، اریكسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت جهت راه اندازی اولین شبكه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی ارائه می شود.
منبع:

1398/10/13
20:16:02
5.0 / 5
4071
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل