آمادگی دانشگاه امیركبیر برای همكاری با شركت راه آهن

آمادگی دانشگاه امیركبیر برای همكاری با شركت راه آهن

به گزارش دانلود فایل رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه راه آهن یك حوزه زیربنایی در كشورها محسوب می شود، اظهار داشت: این دانشگاه آمادگی دارد با همكاری شركت راه آهن در این عرصه جهش ایجاد كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سیداحمد معتمدی در جلسه بازدید مدیرعامل راه آهن از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: ما در دانشگاه صنعتی امیركبیر آمادگی داریم تا با همكاری شركت راه آهن جهشی را در این عرصه ایجاد نماییم.

وی با اشاره به اینكه راه آهن یك حوزه زیربنایی مهم در كشور محسوب می شود، اضافه كرد: ایجاد هرگونه اتفاقی در حوزه زیربنایی راه آهن به طور قطع در كل كشور اثرگذار خواهد بود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه دانشگاه های امروز دنیا بعنوان دانشگاه های نسل ۳ و ۴ شناخته می شوند، اشاره كرد: دانشگاها در گذشته ابتدا تنها به حوزه آموزش، بعد از آن به حوزه پژوهش و سپس به حوزه فناوری توجه كردند و الان دانشگاه های نسل چهارم به حوزه خدمت به جامعه فعالیت می نمایند.

دكتر معتمدی عنوان كرد: دانشگاه صنعتی امیركبیر در برنامه راهبردی خود حركت به سمت دانشگاه نسل سوم را مورد توجه قرار داده تا بعد از آن بتواند به نسل چهارم وارد شود.

وی اظهار نمود: برج فناوری این دانشگاه سه سال قبل افتتاح شد و الان ۲۰۰ شركت دانش بنیان در این برج فعالیت می نمایند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: این دانشگاه به شركت های دانش بنیانی كه در برج فناوری مستقر هستند، علاوه بر ارائه فضای فیزیكی به این شركت ها در زمینه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذارهای ریسك پذیر نیز كمك می نماید.
بر طبق این گزارش، در بازدید دكتر رسولی مدیرعامل شركت راه آهن از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیركبیر همكاریهای مشترك میان این دانشگاه و شركت راه آهن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دكتر رسولی در این نشست اظهار داشت: قدمت راه آهن در ایران بیشتر از ۱۰۰ سال است، اما قدمت راه آهن سراسری كشور حدود ۸۰ سال است.

وی با اشاره به اینكه سوژه تحقیق و پژوهش در حوزه راه آهن بسیار پررنگ و اثرگذار می باشد، اظهار داشت: بوسیله تحقیق و توسعه می توانیم موانعی كه سبب بهره وری پایین دراین زمینه شده را ارتقا دهیم و از این امر جهت استفاده بهتر از امكانات استفاده نمائیم.

مدیرعامل راه آهن عنوان كرد: در سالی كه تحریم ها تشدید شده و مشكلات اقتصادی رخ داده است، ما تا امروز ۴۵۶ دستگاه انواع واگن های باری و مسافری و غیره به ناوگاون راه آهن اضافه كردیم و تا آخر سال مقرر است این تعداد افزایش یابد كه تمامی این واگن ها در كارخانجات ایران تولید شدند و هیچ یك از این واگن ها از خارج وارد نشده اند.
منبع:

1398/10/14
22:00:09
5.0 / 5
4017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل