در گفت وگو با دانلود فایل اعلام شد

شهر علم راه اندازی می شود

شهر علم راه اندازی می شود

به گزارش دانلود فایل رئیس انجمن ریاضی از تصمیم گیری جهت راه اندازی ˮشهر علمˮ اطلاع داد.


دكتر منصور واعظ پور در گفتگو با ایسنا با بیان این كه راه اندازی خانه علم توسط انجمن های ریاضی، فیزیك، شیمی، زیست شناسی و آمار پیشنهاد شده، اضافه كرد: تاسیس خانه های علم در ادامه تاسیس خانه ریاضیات توسط انجمن ریاضی در سال ۲۰۰۰ است. در سال ۲۰۰۰ كه "سال جهانی ریاضیات" نام گرفته بود، گام های خوبی برای پیشبرد ریاضیات در ایران برداشته شد كه یكی از همین گام ها تاسیس خانه های ریاضیات بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر افزود: هدف از تأسیس خانه ریاضیات این بود كه آموزش های جنبی ریاضی و نه مدل استاندارد مدرسه ای به دانش آموزان عرضه شود و این امر تأثیر خوبی بر جامعه گذاشت. خانه های ریاضیات نقش عمومی كردن ریاضیات را بر عهده گرفتند.
وی ادامه داد: با جلساتی كه با انجمن های علمی علوم پایه داشتیم، پیشنهاد شد كه "شهر علم" راه اندازی شود. در شهر علم موزه علم، سینمای علم و خانه های علم وجود خواهد داشت. هر قسمت خانه علم به یكی از شاخه های علوم پایه مثل ریاضی، فیزیك، شیمی، آمار و زیست شناسی اختصاص دارد.
واعظ پور، هدف از تاسیس شهر علم را ترویج علم در سطح جامعه دانست و درباره تأمین منابع مالی آن، اظهار داشت: زمانی كه خانه های ریاضیات راه اندازی گردید، یك نهاد در هر شهر بعنوان متولی این خانه ها شناخته شد؛ مثلا در اصفهان شهرداری این شهر متولی خانه ریاضی بود و در یزد آموزش وپروش، مسئولیت خانه ریاضی این شهر را بر عهده دارد. بنا داریم پروپوزال "شهر علم" را بنویسیم و به شهرداری عرضه بدهیم و با این نهاد تفاهم نماییم تا متولی "شهر علم" شهرداری باشد.1398/10/16
22:24:12
5.0 / 5
3933
تگهای خبر: استاندارد , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل