دستگاه ثبت سیگنال های زیستی ساخته شد

دستگاه ثبت سیگنال های زیستی ساخته شد

به گزارش دانلود فایل محققان در اصفهان با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری موفق به طراحی و ساخت «دستگاه ثبت سیگنال زیستی چهار كاناله بی سیم» شدند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، از این دستگاه می توان برای ثبت و پردازش آنلاین سیگنال های الكتریكی مغز (EEG)، قلب (ECG)، چشم (EOG) بهره برد و دارای كاربردهای پژوهشی و تحقیقاتی در ثبت سیگنال زیستی است.
سیگنال ثبت شده در این دستگاه به صورت بی سیم به كامپیوتر ارسال و داده در نرم افزار MATLAB به صورت زمان حقیقی دریافت می شود. پژوهشگر می تواند به محتوای كانال ها دسترسی مستقیم داشته و پردازش­ های زمان حقیقی خویش را اعمال نماید.
با توجه به استفاده آسان از این دستگاه و در دسترس بودن آنلاین سیگنال و همینطور امكان اضافه كردن پردازش سیگنال و محیط كاربری توسط پژوهشگر، این دستگاه برای افرادی كه قصد ساخت واسط مغز –كامپیوتر یا دستگاه های نوروفیدبك را دارند، مفید می باشد. همینطور مسیرمطالعات علوم اعصاب و علوم شناختی یا تحقیقات كاربردی در حوزه پردازش سیگنال های زیستی با این دستگاه هموار می شود.
سیما سلطانی مدیر عامل شركت دانش بنیان تولید كننده این دستگاه اظهار داشت: محققان فعال در این شركت همینطور موفق به طراحی و ساخت دستگاه ثبت سیگنال الكتریكی چشم دو كاناله با كاربرد پژوهشی و تحقیقاتی شدند كه از قابلیت ثبت حركات چشم در دو راستای عمودی و افقی برخوردار می باشد.
وی افزود: این دستگاه به صورت پوشیدنی (هدبند و بی سیم) طراحی شده كه ثبت سیگنال الكتریكی چشم را آسان می كند و سیگنال الكتریكی چشم ثبت شده توسط این دستگاه به صورت زمان حقیقی در نرم افزار MATLAB در اختیار محقق قرار می­ گیرد و امكان اعمال پردازش های زمان حقیقی برای وی فراهم می آورد.
طبق اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سلطانی با اشاره به اینكه این شركت پنج سال پیش با هدف توسعه فناوری عصبی در سه حوزه تشخیصی، درمانی و توانبخشی شكل گرفته است، بیان نمود: این شركت دانش بنیان با تاكید بر كادر فنی و علمی خود در زمینه طراحی و ساخت دستگاه های ثبت سیگنال­های زیستی، سیستم های افزایش توانمندی عملكرد مغز، واسط های انسان -كامپیوتر و اجرای پروژه هایی درحوزه الكترونیك، مهندسی پزشكیو و پردازش سیگنال فعالیت دارد.1398/10/18
14:49:51
5.0 / 5
3913
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل