پرنده های بدون سرنشین كشاورزی بومی سازی شد

پرنده های بدون سرنشین كشاورزی بومی سازی شد

دانلود فایل: یك شركت دانش بنیان ایرانی توانسته به حوزه تولید و طراحی پهپادهای كشاورزی ورود كند و این وسیله كاربردی در صنعت كشاورزی را بومی سازی كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، یكی از شركت های دانش بنیانی كه با دور هم جمع شدن تعدادی از متخصصان داخلی به وجود آمده است، به دنبال بومی سازی پهپادهای كاربردی در صنعت كشاورزی است. پهپادهایی كه برای خرید مشابه آنها از دیگر كشورها میزان زیادی ارز از كشور خارج می شود.
آن طور كه محسن سیادت نژاد، مدیر عامل این شركت دانش بنیان می گوید: پهپادهای تولیدی این شركت با كیفیتی جهانی تولید می شود و اگر مشكلات و موانع اداری و مالی وجود نداشته باشد، می توان این محصولات را به دیگر كشورها هم صادر كرد.
مدیر عامل این شركت كه در حوزه طراحی و تولید پهپادهای كشاورزی فعالیت می كند، درباره لزوم تولید این پهپادهای كاربردی در كشور بیان می كند: كاهش هزینه، نیاز به نیروی انسانی كمتر، افزایش سرعت عمل، افزایش دقت، افزایش بازدهی، صرفه جویی در هزینه ها، افزایش بهره وری از اراضی كشاورزی، صرفه جویی در مصرف آب، افزایش امنیت غذایی و كاهش تاثیرات زیست محیطی همگی از مزیت های استفاده از پهپادهای كشاورزی است.
در گستره جهانی تعداد كشاورزانی كه از پهپادها در مزارع خود استفاده می نمایند هر روز در حال رشد است و كشاورزان با امید به تولید محصولات غذایی سالم و با كیفیت و كاهش هزینه های تولید به استفاده از این فنآوری نوین روی آورده اند.
اما خرید این پهپادها از دیگر كشورها برای ایران هزینه های بالایی به دنبال دارد. این در حالیست كه شركت های دانش بنیانی در داخل وجود دارند كه می توانند در كنار تامین نیازهای داخلی به صادرات این پرنده های مكانیكی هم فكر كنند اما تولید داخلی، مشكلات و موانعی دارد كه به تهیه مواد اولیه و تامین برخی تجهیزات برمی گردد. باید در حوزه تامین مواد اولیه تجهیزات به خودكفایی برسیم.
این فعال دانش بنیانی با اشاره به مطلب فوق می گوید: به سبب عدم وجود مواد اولیه و برخی اقلام و تجهیزات ناچار هستیم این موارد را از دیگر كشورها وارد نماییم در صورتیكه خودمان توان ساخت و تامین آنها را داریم. البته در این میان ایجاد بازار داخلی برای تولیدات بومی هم یك لزوم است كه این كار با حمایت های دولتی و شناساندن محصولات ایرانی به خریداران میسر می شود.
سیادت نژاد در ادامه بیان می كند: به سبب بالا بودن قیمت و وجود برخی موانع بانكی برای تامین تجهیزات، هنوز نتوانسته ایم به صادرات فكر كنیم؛ اما توان بالایی برای این كار داریم. برخی مذاكرات را هم با برخی از كشورهای همسایه آغاز نموده ایم اما هنوز به مرحله صادرات نرسیده ایم. بیشتر محصولات تولیدی هم اكنون در كشور به كار گرفته می شود.
طبق اعلام روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این پهپادها قابلیت هایی مانند صرفه جویی در مصرف آب و هزینه عملیات، دقت بالای سمپاشی در مزارع، سهولت در بكارگیری آنها و تسریع در كار دارند. ورود نكردن كشاورز به زمین های زراعی و باغی، عدم لهیدگی و از بین رفتن محصولات بر اثر ورود تراكتور در مزرعه، همپوشانی یكنواخت سم به تمام نقاط مزرعه، عدم ورود نیروی انسانی در همه مراحل سم پاشی از مزایای بهره مندی پهپادها در عرصه كشاورزی هستند.
منبع:

1398/10/18
19:02:01
5.0 / 5
3844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل