پرتاب استارلینك به تعویق افتاد

پرتاب استارلینك به تعویق افتاد

به گزارش دانلود فایل شركت ˮاسپیس ایكسˮ اعلام نمود كه پرتاب ۶۰ ماهواره ˮاستارلینك ˮ به دلیل شرایط بدی جوی به تعویق افتاده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، قرار بود روز گذشته عصر ۶۰ ماهواره از سری ماهواره های "استارلینك"( Starlink) از پایگاه پرتاب "كیپ كاناورال"(Cape Canaveral) در فلوریدا به مدار زمین پرتاب شوند.
ولی شركت اسپیس ایكس در توئیتر خود نوشت: وزش باد شدید در جو فوقانی دلیل به تعویق افتادن پرتاب "استارلینك" است.
"ایلان ماسك" بنیانگذار "اسپیس ایكس" می خواهد هزاران ماهواره را به فضا ارسال نماید تا استفاده از اینترنت را برای مردم مناطق محروم هم فراهم آورد.
این مأموریت "استارلینك v۱.۰ L۳" نامگذاری شده و طی آن ماهواره استارلینك سوار بر موشك "فالكون ۹" به فضا پرتاب خواهد شد.
این دومین مأموریت پرتاب مداری "فالكون ۹" در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد بود ولی به صورت كلی سومین مأموریت فالكون ۹ است چونكه در اوایل ماه جاری توانایی كپسول دراگون در بازگشت به زمین در صورت بروز هرگونه مشكل هنگام صعود آزمایش شد و دراگون با استفاده از "فالكون ۹" این كار را انجام داد.
شركت اسپیس ایكس اعلام نموده كه زمان بعدی پرتاب استارلینك امروز ۹: ۲۸ am به وقت " EST"(۱۷: ۵۸ امروز عصر) است و وضعیت هوا برای پرتاب امروز تا ۸۰ درصد مطلوب اعلام شده است.
قرار است در این مأموریت ۶۰ ماهواره استارلینك به فضا پرتاب شود كه هركدام از این ماهواره ها ۲۶۰ كیلوگرم وزن دارند و مجموع بار فالكون ۹ به ۱۵ هزار و ۶۰۰ كیلوگرم می رسد.
ماهواره های "استارلینك" بخشی از برنامه اسپیس ایكس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ با درخواست "ایلان ماسك" مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.1398/11/10
23:41:03
5.0 / 5
3911
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل