رئیس دانشگاه اصفهان اعلام كرد:

تبدیل دانشگاه به كارخانه نوآوری

تبدیل دانشگاه به كارخانه نوآوری

به گزارش دانلود فایل، ایسنا/اصفهان رئیس دانشگاه اصفهان اظهار داشت: با پیاده سازی دانشگاه نسل چهارم و همكاری آن با جامعه، محیط دانشگاه را به كارخانه نوآوری تبدیل خواهیم كرد.هوشنگ طالبی، بامداد امروز (شنبه-۱۹بهمن) در آئین افتتاح ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان، اظهار نمود: با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مركز بازی های كامپیوتری در دانشگاه اصفهان راه اندازی و نخستین ساختمان ناحیه فناوری در این دانشگاه راه اندازی شد.

وی اشاره كرد: تفاوتی كه دانشگاه اصفهان با دیگر دانشگاه ها مانند دانشگاه شریف دارد این است كه این ناحیه نوآوری در گرانقیمت ترین نقطه شهر قرار دارد و همین مورد وجه مشترك ما با شهر است كه به جهت آن نمی توانیم مانند دانشگاه شریف طرح همراهی بخش خصوصی در اطراف دانشگاه را پیاده سازی نماییم.

به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه اصفهان افزود: همین طور مانند دانشگاه تهران از لحاظ مالی نمی توانیم تمام واحدهای مجاور را برای كمك به این ناحیه خریداری نماییم.

طالبی اشاره كرد: در ۱۵ سال گذشته، ساختمان های جدید رو به جنوب دانشگاه رفته است و در آینده در این ناحیه دیگر دانشكده نخواهیم داشت.

وی درباب مزایای مكانی این ناحیه فناوری در دانشگاه اصفهان، تصریح كرد: دانشگاه اصفهان در مجاورت منطقه ارتش قرار دارد كه طبق مصوبات قرار بر آن است كه ارتش از این محل منتقل شود و امیدواریم كه منطقه ارتش بجای تبدیل به محل تجاری به كمك دانشگاه و ناحیه فناوری و نوآوری اضافه شود.

رئیس دانشگاه اصفهان اشاره كرد: ناحیه نوآوری و فناوری قرار نیست به بخش خصوصی واگذار شود، بلكه می خواهیم نسل چهارم دانشگاه یعنی اثرگذاری دانشگاه و جامعه و همكاری دانشگاه با جامعه برای ساختن آینده بهتر آینده سازان جامعه را پیاده نماییم و محیط دانشگاه را به كارخانه نوآوری تبدیل نماییم.

ناحیه نوآوری و فناوری دانشگاه اصفهان در مساحت ۳۲ هكتار شامل مراكز رشد و نوآوری، كارآفرینی و بازی های كامپیوتری، صنایع سرگرمی، كریدور دانش و شتابدهنده های صنایع خلاق بمنظور پشتیبانی از نوآوری و كارآفرینی با حضور سورنا ستاری- معاون علمی فناوری ریاست جمهوری، در دانشگاه اصفهان راه اندازی شد.
منبع:

1398/11/19
21:05:07
5.0 / 5
3917
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل