در دانشگاه امیركبیر صورت می گیرد

برگزاری سه گانه همتایابی علمی، استارتاپی و نمایشگاهی نانوالیاف

برگزاری سه گانه همتایابی علمی، استارتاپی و نمایشگاهی نانوالیاف

دانلود فایل: كارگاه های سه گانه همتایابی علمی، استارتاپی و نمایشگاهی نانوالیاف در دانشگاه صنعتی امیركبیر انجام می شود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، كارگاه های همتایابی علمی یكی از بروزترین و مؤثرترین روش های ایجاد شبكه اعتماد بین پژوهشگران مختلف است كه تابحال با یكدیگر آشنایی نداشته و در امتداد همكاریهای علمی در حوزه های مختلف مانند آموزشی، پژوهشی و فناوری تمایل به همكاری دارند. در حوزه بسط روابط بین الملل گلوگاه اصلی عدم وجود شناخت كافی یا اعتماد طرفینی در شروع همكاری است كه كارگاه های همتایابی علمی در امتداد رفع این نقیصه از كارآمدترین روش ها بنظر می رسد.

در این كارگاه ها اساتید دانشگاه های مختلف جهان و ایران هسته اصلی را می سازند. هم چنین دانشجویان دكتری یا پژوهشگران پسادكتری اساتید حاضر در كارگاه با حضور فعال خود در كارگاه نه تنها در نگارش پروپوزال های همكاری بین اساتید می توانند نقش عمده ای را ایفا كنند، بلكه در پیگیری اهداف پیش بینی شده تأثیرگذار خواهند بود.

دانشگاه صنعتی امیركبیر از شروع تأسیس معاونت امور بین الملل، تجربه اجرای موفق سه كارگاه همتایابی علمی با بنیاد پژوهش آلمان (DFG)، موسسه پژوهش های علمی فرانسه (CNRS) و هیئت آموزش، تحقیقات و نوآوری فدرال سوئیس (SERI) را توسط دفتر همكاریهای علمی و بین المللی داشته است و نتایج بسیار مؤثری را به دست آورده است كه از آن جمله می توان به ۸ گرنت آغازین برای تعریف پروژه و یك گرنت اصلی مربوط به انجام پروژه كه توسط اساتید دانشگاه امیركبیر و همتایان آلمانی از موسسه DFG ستاندن شده، اشاره نمود كه رتبه اول را در میان دانشگاه های كشور داراست.

در سال ۱۳۹۷ دفتر همكاریهای علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیركبیر نسبت به تدوین سند اجرایی و ستاندن موافقت های لازم از هیئت رئیسه اقدام نمود و در مهرماه همان سال نخستین كارگاه بین المللی همتایابی علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر را با موفقیت برگزار كرد. در این رویداد ۹۰ شركت كننده داخلی و خارجی از بیشتر از ۱۳ كشور دنیا در دانشگاه صنعتی امیركبیر حاضر شدند. همین طور تنوع دانشگاه های خارجی بالغ بر ۲۲ دانشگاه و موسسه بود كه در پنج كارگروه ساماندهی شدند.

در همین راستا كارگاه علمی همتایابی فناوری نانوالیاف برای ایجاد نگرش تحقیقات صنعتی و همگرایی كارهای پژوهشی در اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر در سه بخش همتایابی، استارتاپی و نمایشگاهی در تاریخ ۳ و ۴ اسفند ۱۳۹۸ برنامه ریزی شده است؛ سه گانه همتایابی، استارتاپی، نمایشگاهی می كوشد تا با شناسایی و اتصال نقاط مشترك بازیگران این اكوسیستم بر غنای هر چه بیشتر شبكه بیفزاید و موجبات تحقق حداكثری بهره وری این گردهمایی را فراهم آورد.

در این رویداد، مركز صنعتی سازی نانوفناوری كاربردی (ICAN) و كانون همگرایی رویكردهای بین المللی امیركبیر (كهربا) نیز بعنوان حامیان رویداد با دانشگاه صنعتی امیركبیر همكاری می كنند. ICAN با ایجاد بستری مناسب جهت ایجاد و توسعه همكاریهای فناورانه بین پژوهشگران و شركت های سازنده تجهیزات ساخت و تولید در حوزه فناوری نانو، عرصه همكاریهای جدید را در پروسه توسعه فناوری شكل داده است. این پروسه منجر به توسعه یك محصول یا كاربرد جدید در حوزه فناوری نانو می شود و محصول نهایی در اختیار صنعت قرار می گیرد كه شركت مالك پلت فرم فناوری و زیرساخت صنعتی، پژوهشگر و صنعت از دستاوردهای مادی و معنوی این مشاركت منتفع خواهند شد.
منبع:

1398/11/20
14:11:29
5.0 / 5
3908
تگهای خبر: اساتید , پروژه , تولید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل