همكاری وزارت نفت با ۴ پارك فناوری در جهت مزیت های هر استان

همكاری وزارت نفت با ۴ پارك فناوری در جهت مزیت های هر استان

به گزارش دانلود فایل در حاشیه گردهمایی شركت های دانش بنیان صنعت نفت، وزارت نفت چهار تفاهم نامه همكاری را با چهار پارك علم و فناوری در جهت مزیت های نسبی هر استان منعقد كرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در حاشیه گردهمایی شركت های دانش بنیان و استارتاپ های صنعت نفت و عرضه نیازهای فناورانه با حضور مهندس زنگنه وزیر نفت، دكتر غلامی وزیر علوم و معاون پژوهش و فناوری وزیر نفت چهار تفاهم نامه همكاری به امضا رسید.
این تفاهم نامه ها با شهرك علمی وتحقیقاتی اصفهان، پارك علم و فناوری فارس، پارك علم و فناوری خراسان رضوی و پارك فناوری خوزستان بوده است.
این تفاهم نامه های همكاری مشترك در جهت ایجاد و توسعه فناوری های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه ها، بهره گیری هر چه بهتر از پتانسیل ها و توانمندی های علمی این مراكز در جهت دستیابی به فناوری های حوزه نفت، گاز، بالایش و پتروشیمی و تجاری سازی آنها برای رفع نیازهای این صنعت بوده است.
ایجاد و توسعه بستر نوآوری و فناوری جهت شتاب دهی به روند دستیابی به فناوری های مدنظر صنعت نفت با پشتیبانی از شركت های فناور، ایجاد و توسعه شبكه همكاری فناورانه در جهت هم افزایی صنعت نفت، توسعه تسهیل و تسریع معاملات فناوری با ایجاد بسترهای لازم جهت عرضه و تقاضا، ایجاد سازوكار مناسب جهت ارجاع نیازهای فناورانه صنعت نفت و رفع نیازهای مذكور از راه شبكه شركت های فناور توانمند و برنامه ریزی و هم راستا كردن حمایت ها از شركت های فناور جهت ایجاد و توسعه فناوری های كلیدی و مورد نیاز صنعت نفت همچون اهداف این تفاهم نامه ها تعریف شده است.
از دیگر اهداف این تفاهم نامه ها می توان به عرضه فرصت های سرمایه گذاری، جلب سرمایه گذاران و تسهیل روند تجاری سازی در حوزه فناوری صنعت نفت اشاره نمود.
مبحث و زمینه های همكاری این تفاهم نامه، همكاری در ایجاد و توسعه فناوری و اجرای پروژه های بومی سازی، طراحی مهندسی و مشاوره ای با استفاده از
فناوری های روز دنیا در مورد نیازهای صنعت نفت، توسعه و انتقال فناوری در زمینه لوله های فولادی مورد نیاز صنعت نفت و گاز همچون لوله های ضد خوردگی با همكاری صنعت فولاد به خصوص شركت فولاد مباركه، ایجاد و توسعه فناوری های در رابطه با ارزیابی عملكرد، كارایی و افزایش طول عمر تجهیزات و سیستم های نصب شده در صنعت نفت می باشد.
ایجاد و توسعه دانش فنی (لیسانس) مورد نیاز برای نصب و راه اندازی واحدهای صنعت نفت، استفاده از ظرفیت طرفین برای سرمایه گذاری و مشاركت در جهت توسعه فناوری های مورد نظر طرفین از راه اجرای پروژه های كلان، شبكه سازی و استفاده از خدمات آزمایشگاهی و صنعتی طرفین در توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری، تسهیل در انجام تست تجهیزات، همكاری در برگزاری رویدادهای نوآورانه و فناورانه مشترك، با هدف ترویج و توسعه تفكر نوآورانه در
فرآیندهای در رابطه با صنعت نفت، همكاری و عرضه مشاوره تخصصی در راه اندازی زیست بوم نوآوری و فناوری صنعت نفت از دیگر موضوعات این چهار تفاهم نامه است.

تفاوت موضوعات تفاهم نامه های منعقدشده مزیت های نسبی هر استان است، بگونه ای كه مبحث تفاهم نامه شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در زمینه همكاری با فولاد مباركه و پارك علم و فناوری خوزستان در زمینه همكاری با فولاد خوزستان است.
بر این اساس پارك علم و فناوری فارس با عسلویه در زمینه راه اندازی دفتر نوآوری و پارك خراسان رضوی با وزارت نفت در زمینه مبدل های صفحه ای همكاری دارند.1398/11/27
15:13:58
5.0 / 5
4088
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل