تعیین تكلیف خدمات ارزش افزوده تا آخر سال

تعیین تكلیف خدمات ارزش افزوده تا آخر سال

به گزارش دانلود فایل در حالیكه وزیر ارتباطات از تصمیم گیری درباره خدمات ارزش افزوده با نظر مركز ملی فضای مجازی اطلاع داده بود، رئیس رگولاتوری اعلام نمود كه با جمع بندی این نظرات در این مركز و طرح این نظرات در جلسه بعدی كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درباره این خدمات تصمیم گیری خواهد شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، خدمات ارزش افزوده (Value Added Services) كه به اختصار VAS نامیده می شوند، شامل مواردی غیر از خدمات استاندارد اپراتورها مانند تماس صوتی و پیامك معمول است و مهم ترین موضوعات خدمات ارزش افزوده تلفن همراه، شامل اخبار، مسابقات و رأی گیری، تبلیغات موبایلی و اطلاع رسانی می شود. خدمات ارزش افزوده می تواند توسط خود اپراتورها یا توسط شركای ثالثی كه بعنوان تأمین كننده محتوا (Content Provider) شناخته می شوند، صورت گیرد.
باآنكه استفاده از این خدمات ارزش افزوده باید اختیاری و توسط كاربر انتخاب شود، اما بعضی از شركت های ارزش افزوده، كاربران را بدون آگاهی خودشان، به عضویت این سرویس ها درآورده اند. از آنجائیكه این خدمات معمولاً هزینه های بالایی دارند، برای مثال ارسال یك پیامك ارزش افزوده به كاربر می تواند حداقل ۳۰۰ تومان هزینه داشته باشد، هزینه های زیادی كه در قبوض كاربران سیمكارت های دائمی آمده و یا سرویس هایی كه باعث تمام شدن اعتبار سیمكارت های اعتباری شده، اعتراض خیلی از كاربران را به دنبال داشته است.
در مواردی مشاهده شده پیامك های تبلیغاتی یا متن فریبنده از راه پیام رسان های اجتماعی یا سرشماره های شخصی ارسال می شود كه كاربران را تشویق می كند با ارسال كد، شارژ یا سرویس مجانی دریافت نمایند و بعضی از كاربران با اعتماد به این پیام ها، موارد درخواستی در پیامك را انجام می دهند كه در بعضی موارد به ثبت و فعال شدن سرویس ناخواسته و متضرر شدن آنها منجر می شود.
با افزایش كلاهبرداری ها و اعتراض مشتركان نسبت به خدمات ارزش افزوده كه بدون آگاهی افراد، باعث عضو شدن و دریافت هزینه از آنها می شدند، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود قصد ساماندهی این مورد را دارد و درصورتی كه اقدام برای ساماندهی منجربه آخر كلاهبرداری ها نشود، خدمات ارزش افزوده را به كلی تعطیل خواهد نمود.
اما آذری جهرمی اخیرا اظهار كرده است ما در حال جمع بندی پیشنهاداتمان با مركز ملی فضای مجازی هستیم. اگر این جمع بندی به نتیجه برسد، در جلسه كمیسیون تنظیم مقررات در روز یكشنبه، تعیین تكلیف نهایی كلاهبرداری های ارزش افزوده انجام می شود و در غیر این صورت در جلسه دو هفته بعد بررسی شده و تا پیش از آخر سال ۱۳۹۸، كلاهبرداری های ارزش افزوده حتما تعیین تكلیف خواهد شد.
در این راستا حسین فلاح جوشقانی در گفتگو با ایسنا، درباره تصمیم برای مقابله با كلاهبرداری های خدمات ارزش افزوده اظهار داشت: پس از جمع بندی های انجام شده و اطلاعاتی كه به مردم درباره خدمات ارزش افزوده دادیم و شكایتی كه به قوه قضاییه عرضه كردیم، اقدام بعدی این بود كه در این عرصه مقرراتی بگذاریم تا این مورد را زیربنایی تر حل نماییم، از مركز ملی هم خواهش كردیم كه به ما كمك كنند و نظراتشان را بگویند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بعد از اینكه مبحث را با آنها در بین گذاشتیم، استقبال كردند، چونكه نفس كار را خیلی قبول دارند، این كه بتوانیم از كلاهبرداری هایی كه در حوزه ارزش افزوده اتفاق افتاده و یا زمینه اش در آینده وجود دارد، جلوگیری نماییم.
فلاح افزود: مركز ملی فضای مجازی استقبال كرده و اعلام نمود نظرات اصلاحی و تكمیلی دارد و قول دادند در همین روزها نظرشان را به ما بدهند و ما جمع بندی اینها را به كمیسیون ببریم. قرار بود این مورد در جلسه امروز كمیسیون بررسی شود اما هنوز جمع بندی اتفاق نیفتاده و ازاین رو بناست در جلسه بعدی كمیسیون كه آخرین جلسه سال جاری هم هست، درباره آن تصمیم گیری شود.1398/11/27
22:49:11
5.0 / 5
4009
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل