در گفت وگو با دانلود فایل تاكید شد

درمان های اورژانسی دندانپزشكی در زمان شیوع كرونا جدی گرفته شود

درمان های اورژانسی دندانپزشكی در زمان شیوع كرونا جدی گرفته شود

به گزارش دانلود فایل به اعتقاد یكی از محققان جراحی دندانپزشكی، بهداشت دهان و دندان رابطه مستقیمی با سلامت افراد دارد و افرادی كه نیازمند درمان های اورژانسی هستند و به علت ترس از مبتلا شدن به بیماری كرونا، درمان های خویش را به تعویق می اندازند، اقدام آنها در واقع نوعی ˮخودكشی از ترس مرگˮ است.


سارگل زراستوند، جراح دندانپزشك و ایمپلنتولوژیست در گفتگو با ایسنا با اشاره به شیوع بیماری كرونا در كشور، اظهار داشت: ترس مبتلا شدن به ویروس كرونا و پرهیز از حضور در اماكن عمومی این روزها به شدت گسترش یافته، به صورتی كه بیماران مبتلا به دندان دردهای شدید، عفونت لثه ای و حتی بیمارانی كه روند درمان آنها نیمه كاره باقی مانده، به علت هراس از مبتلا شدن به كرونا از رفتن به دندانپزشكی خودداری می كنند كه این ترس سبب مشكلات جدی برای بعضی از افراد شده است.
وی با تاكید بر اینكه بهداشت دهان و دندان رابطه مستقیمی با سلامت افراد دارد، اظهار نمود: این در شرایطی است كه بعضی از بیماران با وجود احتیاج به درمان اورژانسی همچنان از رفتن به پزشك خودداری می كنند و این مصداق "خودكشی از ترس مرگ" است! و این موضوعی است كه رسانه ها باید به شكل گسترده آنرا به جامعه آموزش دهند.
زراستوند، دندانپزشكی را شاخه ای از پزشكی دانست و با بیان این كه درمانگرها بیشتر از بیماران به موضوعات بهداشتی و فضای امن درمانی توجه دارند و نباید هیجانات جامعه را بی جهت بالا برد، تصریح كرد: در مقایسه با سارس و تعدادی دیگر از ویروس ها، كرونا آنقدر كشنده و خطرناك نیست، ولی با ایجاد ترس و استرس، تنها سیستم ایمنی بدن تضعیف می شود و در نتیجه اگر حتی یك ویروس ضعیف هم وارد بدن شود، برای میزبان خطرناك بوده و بیماری شكل پیشرونده می گیرد؛ چونكه دفاع بدن برای مقابله با این ویروس كاهش می یاید، ازاین رو سفارش به آرامش و ذهن آرام و در كنار آن توجه به مسائل پزشكی و رعایت كنترل عفونت جزو مهمترین و اصلی ترین راه های پیشگیری از انتشار عفونت است.
این محقق دندانپزشك افزود: بر مبنای پروتكل های درمانی و بهداشتی، فضای دندانپزشكی ها پیش از ورود و پس از خروج بیمار كاملا استریل و ضدعفونی می شوند و باید به مردم اطمینان داد افرادی كه به هر علتی نیازمند خدمات اورژانسی دندانپزشكی هستند می توانند روند درمان خویش را طی كنند.
وی با اشاره به اینكه جای ترس و نگرانی از بابت شیوع و انتقال این ویروس از راه مطب دندانپزشكی ها وجود ندارد، افزود: فضای دندانپزشكی ها پیش از ورود و خروج هر بیمار، كف مطب، درها، دستگیره، آسانسور و حتی كفش بیمار ضدعفونی می شوند و وقت بیماران طوری ترتیب بندی می شود كه بعد از خروج هر بیمار، بیمار بعدی حضور پیدا كند تا اتاق انتظار از تجمع بیمار و ازدحام آلوده نشود.
این جراح دندانپزشك تصریح كرد: دندانپزشكان در خط اول مواجهه با چنین بیماری هایی هستند؛ چونكه دندانپزشك با ناحیه آناتومیك سر و گردن بیمار و مستقیم با دهان بیمار یا سیستم تنفسی فوقانی كه درست در منطقه آلوده است، در ارتباطند، ازاین رو تلاش بر این است كه با رعایت تدابیر پیشگیرانه از شیوع بیماری های مختلف همچون كرونا جلوگیری نماییم.
زراستوند تصریح كرد: ترس از كرونا بزرگتر از واقعیت های آن شده است و شكی نیست كه ویروس خطرناكی است؛ ولی این به معنای خودداری از درمان نیست و بیمارانی كه نیازمند خدمات اورژانسی دندانپزشكی هستند، می توانند روند درمان خویش را طی كنند.1398/12/06
15:53:57
5.0 / 5
3569
تگهای خبر: خدمات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل