مدیركل تجاری سازی پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد خبر داد

یادگیری از راه دور یك میلیون دانش آموز در شرایط شیوع كرونا

یادگیری از راه دور یك میلیون دانش آموز در شرایط شیوع كرونا

به گزارش دانلود فایل مدیركل تجاری سازی پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از عملیاتی شدن ˮآموزش از راه دور یك میلیون دانش آموزˮ در شرایط شیوع ویروس كرونای جدید ۲۰۱۹ در كشور اطلاع داد و اظهار داشت: پلت فرمی ساده و قابل استفاده در اختیار مدارس كشور قرار گرفته و تا زمانی كه مدارس به روال عادی برنگشته اند، مورد استفاده قرار می گیرد.


مهندس سیدمحمدجواد صدری مهر در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد در شرایط فعلی و از زمانی كه ویروس كرونا در چین ظاهر شد، برنامه هایی را در این عرصه تعریف كرد كه به نتیجه رسیده و در حال عملیاتی شدن است. یكی از كارهایی كه پارك انجام داده، كار بر روی مبحث "آموزش از راه دور دانش آموزان" كشور در شرایط فعلی بوده است.
وی با اشاره به اینكه پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد در صدد است وقفه ای كه در دروس دانش آموزان به دلیل تعطیلی مدارس (برای جلوگیری از شیوع كرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ )پیش می آید را جبران كند، از هدف گذاری این پارك برای یادگیری از راه دور یك میلیون دانش آموز در كشور (در گام اول این پروژه) اطلاع داد و اضافه كرد: زیرساخت های فنی و اجرایی این كار فراهم شده و یادگیری از راه دور یك میلیون دانش آموز شروع شده است. بر این اساس، پلت فرمی در اختیار مدارس قرار گرفته و خود مدارس هم پلتفرم مدیریتی دارند به این صورت كه اساتید از خانه درس بدهند و دانش آموزان هم درس خویش را در خانه دریافت نمایند.
مدیركل تجاری سازی پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تاكید كرد: این پلت فرمی ساده و قابل استفاده می باشد، پیچیدگی های آموزش های مجازی قبلی را ندارد و تا زمانی كه مدارس به روال عادی برنگشته اند، مورد استفاده قرار می گیرد.
صدری مهر خاطرنشان كرد: پروژه یادگیری از راه دور دانش آموزان با كمك زیرساخت های دانشگاه آزاد اجرا شده و اگر زیرساخت های دانشگاه به كمك پارك نمی آمد، امكان نداشت چنین وسعتی در كشور تحت پوشش قرار بگیرد.
وی در پاسخ به اینكه چه اقداماتی برای بهبهود فضای استقرار پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد انجام شده است، تشریح كرد: در این راستا ۴۰ هزار متر فضای جدید به بدنه پارك علم و فناوری دانشگاه اضافه كردیم و نخستین ساختمان (ساختمان دكتر قریب (نبش خیابان آزادی، روبه روی خیابان قریب) هم به مساحت حدود هشت هزار متر با كمك معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تبدیل به یكی از ساختمان های زیرمجموعه پارك شده است.
مدیركل تجاری سازی پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد نام این ساختمان را "سرای نوآوری توسعه صنایع منطقه ای" عنوان نمود و اظهار داشت: می خواهیم این سرای نوآوری را همزمان با ولادت حضرت امیرالمومنین (۱۳ رجب) افتتاح نماییم كه اگر این اقدام تحت الشعاع وضعیت سلامت كشور (مربوط به شیوع ویروس كرونای جدید ۲۰۱۹) قرار نگیرد، ان شاء الله ساختمان دكتر قریب را ۱۹ اسفند ماه افتتاح خواهیم كرد.
صدری مهر در انتها افزود: پس از افتتاح ساختمان دكتر قریب، در اردیبهشت ماه ساختمان دیگری كه قبلاً دانشكده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی (واقع در تقاطع خیابان فلسطین و انقلاب اسلامی) بوده است را بعنوان "سرای نوآوری صنایع خلاق و صنایع فرهنگی" افتتاح خواهیم كرد و در این اقدام هم ۱۵ هزار متر به فضای پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اضافه خواهد شد.1398/12/09
14:46:23
5.0 / 5
3443
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل