معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر كرد

فراخوان ایده های نوآورانه چرخه های نوین حوزه آب

فراخوان ایده های نوآورانه چرخه های نوین حوزه آب

دانلود فایل: ستاد توسعه فناوری های آب، خشكسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فراخوان ˮطرح ها و ایده های نوآورانه چرخه های نوین حوزه آبˮ را منتشر نمود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، "فراخوان طرح ها و ایده های نوآورانه چرخه های نوین حوزه آب"، عنوان چالشی است كه در تلاش است بوسیله ایده های نوآورانه، گامی در جهت مبارزه با بحران كم آبی بردارد.
فناوران، پژوهشگران و صاحبان صنایع تا ۲۸ اسفندماه سال جاری مهلت دارند تا طرح های خودرا به این فراخوان ارسال نمایند. نتایج نهایی و برگزیدگان ۲۰ فروردین ماه سال آینده اعلام می شوند. همین طور تیم های برتر 20 فروردین ماه لغایت 5 اردیبهشت آموزش می بینند و رویداد نهایی 8 اردیبهشت ماه 99 برگزار می گردد.
۴ محور مهم در فراخوان "طرح ها و ایده های نوآورانه چرخه های نوین حوزه آب"، سیستم های نوین نمك زدایی از آب، روش های نوین تصفیه پساب های صنعتی، سیستم های نوین بازچرخانی بخارات و استحصال آب از مه و ساخت تجهیزات كنترل، پایش و حسگرهای كیفیت آب است و علاقه مندان می توانند باتوجه به این محورها، ایده های خودرا ارسال می كنند.
هدف از این فراخوان توسعه تكنولوژی های جدید در محورهای عنوان شده است.
بر طبق این فراخوان، تیم های برتر علاوه بر بهره مندی از یك دوره آموزشی، از امكانات و حمایت هایی مانند فضای كاری، سرمایه گذاری، بازار و تجاری سازی محصول نیز برخوردار خواهند شد.
به موازات مطرح بودن بحران كمبود آب بعنوان یك چالش جدی، اقدامات فناورانه این حوزه گسترش می یابند. هم اكنون ۷۰۰ میلیون نفر در كره زمین از معضل كم آبی رنج می برند و پیش بینی می شود كه این تعداد تا ده سال آینده افزایش پیدا كند.
از سویی دریاها و اقیانوس ها ۹۶ درصد از آب كره خاكی را در خود جای داده اند كه می توان برای بهبود وضعیت كم آبی از آنها بهره برد و به این منظور باید باید شوری آب دریاها و اقیانوس ها از بین برده شود. "نمك زدایی" راهكاری فناورانه در این راستا است و توسعه آن در فراخوان "طرح ها و ایده های نوآورانه چرخه های نوین حوزه آب" نیز مدنظر قرار گرفته است.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگران، اساتید، فناوران، مخترعین، صاحبان صنایع و... می توانند برای كسب اطلاعات بیشتر با شماره 02146879743، داخلی 109 تماس بگیرند؛ همین طور جهت شركت در این فراخوان و ثبت طرح ها و ایده های خود به وب سایت http: //waterevent.ir بازگشت كنند.
منبع:

1398/12/17
15:02:17
5.0 / 5
3148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل