مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی:

بازگشت بیشتر از ۱۵هزار دانشجوی خارجی دانشگاههای داخل به كشور خود

بازگشت بیشتر از ۱۵هزار دانشجوی خارجی دانشگاههای داخل به كشور خود

به گزارش دانلود فایل مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم اظهار داشت: در روزهای تعطیلات دانشگاهی به مناسبت مقابله با بحران كرونا تعداد ۱۵۶۸۰ دانشجو به كشور خود بازگشته اند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از سازمان امور دانشجویان، عبدالحمید علیزاده تصریح كرد: در اولین روزهای انتشار كرونا در ایران، با همكاری و هماهنگی صورت گرفته میان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی و برخی مراجع ذیصلاح، زمینه ای فراهم گردید تا دانشجویان بین المللی بتوانند در كمترین زمان ممكن و بدون تشریفات مرسوم اداری از كشور بیرون بروند و صدور پیام قدردانی وزیر امور خارجه هند از مسؤلان ایرانی در همین راستا صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: با اقدامی كه در هفته اول اسفندماه برای تسهیل خروج دانشجویان غیر ایرانی صورت گرفت حدود ۱۵۰۰۰ نفر دانشجو به كشور خود بازگشتند كه رضایت خاطر مسؤلان كشورهای مبدا و خانواده های این دانشجویان را به دنبال داشت.
مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی با اشاره به اینكه در روزهای تعطیلات دانشگاهی به مناسبت مقابله با بحران كرونا تعداد ۱۵۶۸۰ دانشجو به كشور خود بازگشته اند اظهار داشت: البته لازم به ذكر است باوجود خروج از كشور این دانشجویان همانند دانشجویان ایرانی هم اكنون به صورت مجازی و آنلاین آموزش های دانشگاهی خویش را دنبال می كنند.
علیزاده اظهار داشت: پیام وزیر امور خارجه هند در قدردانی از مسؤلان ایرانی به دلیل مساعدت در خروج بدون تشریفات دانشجویان هندی نشانه اهمیت دیپلماسی علمی در تقویت دیپلماسی عمومی است.
سوبرامانیام جایشانكار وزیر امور خارجه هند در یك پیام توییتری، از مسؤلان كشورمان و سفیر هند در ایران و گروه سفارت هند به مناسبت تسهیل در بازگشت مسافران و دانشجویان هندی از ایران قدردانی كرده بود.

1399/01/03
12:17:54
5.0 / 5
2790
تگهای خبر: دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل