رئیس شبكه فن بازار ملی ایران اعلام كرد

عرضه بیش از ۱۳۰۰۰ محصول دانش بنیان در فن بازار در سال ۹۸

عرضه بیش از ۱۳۰۰۰ محصول دانش بنیان در فن بازار در سال ۹۸

به گزارش دانلود فایل رئیس شبكه فن بازار ملی ایران اظهار داشت: امضای 32 قرارداد سرمایه گذاری فناوری به مبلغ 900 میلیارد ریال، عرضه 13745 محصول دانش بنیان، 210 قرارداد بازاریابی و تاسیس چند فن بازار استانی و تخصصی همچون قسمتی از كارهای این شبكه در سال 1398 بود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، میلاد صدرخانلو درباره كارهای شبكه فن بازار ملی ایران اظهار داشت: كارهای این شبكه در سالی كه گذشت در چند حوزه قابل تقسیم بندی است، یكی از وظایف شبكه فن بازار ملی در كشور، اضافه كردن مراكز استانی و تخصصی فن بازار به این شبكه است كه یكی از اولویت های اصلی شبكه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شمرده می شود.
وی ادامه داد: سه دفتر فن بازار منطقه ای در استان های آذربایجان غربی، لرستان و خراسان شمالی طی سال ۹۸ به وجود آمد كه افتتاح دفاتر استان های آذربایجان غربی و خراسان شمالی با همكاری پارك های علم و فناوری آن استانها و بازگشایی دفتر فن بازار منطقه ای لرستان، با همكاری شركت شهرك های صنعتی آن استان بوده است.

ایجاد فن بازار شهر هوشمند
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران ضمن توضیح تمایز فن بازارهای تخصصی و منطقه ای، اضافه كرد: در سال ۱۳۹۷ در كشور تنها فن بازار تخصصی صنعت گاز به شبكه فن بازار ملی متصل بود، خوشبختانه در سال ۱۳۹۸ تفاهم نامه های لازم، برای ایجاد فن بازارهای تخصصی جدید منعقد شد. ایجاد فن بازار تخصصی سلامت یكی از آخرین اقدامات دراین زمینه بود كه باتوجه به همكاری انجام گرفته با وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی، انتظار می رود این فن بازار تخصصی در ماه های آغازین سال ۱۳۹۹ افتتاح شود.
ایجاد فن بازار تخصصی شهر هوشمند با تولیت شهرداری تهران و دبیرخانه تهران هوشمند، از دیگر اقداماتی بود كه در سال ۱۳۹۸ انجام گرفت. صدرخانلو در این رابطه اظهار داشت: امیدوار هستیم كه افتتاح رسمی آن با به انتها رسیدن مراحل مقدماتی از قبیل انتخاب كارگزار در سال ۱۳۹۹ انجام گیرد.

فن بازارهای تخصصی «سلامت»، «صنعت خودرو» و «شهر هوشمند»
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران با اشاره به همكاری این نهاد با مجموعه های صنعتی كشور، بیان كرد: در زمستان ۱۳۹۸ تفاهم نامه ای با شركت ساپكو (وابسته به گروه صنعتی ایران خودرو) در حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد تا اقدامات نهایی برای تشكیل فن بازار تخصصی صنعت خودرو با همكاری دو طرف انجام گیرد. این تفاهم نامه در واقع سندی است جهت راه اندازی فن بازار صنعت خودرو و این حوزه را نیز به جمع فن بازارهای تخصصی اضافه خواهدنمود. امیدوار هستیم باتوجه به اقدامات انجام گرفته در سال جدید شاهد شروع به كار عملیاتی سه فن بازار تخصصی تخصصی «سلامت»، «صنعت خودرو» و «شهر هوشمند»، علاوه بر فن بازار تخصصی صنعت گاز باشیم.

۲۰۰ میلیارد ریال قرارداد بازاریابی محصولات دانش بنیان
رئیس شبكه فن بازار ملی ایران، بیان كرد: در كنار كارهای توسعه ای و ایجاد و تاسیس فن بازارهای جدید، باید به آمار گردش مالی و تعاملات فناورانه انجام گرفته در درون این شبكه نیز اشاره نمود. در سال ۱۳۹۸ موفق شدیم كه در شبكه فن بازار ملی ایران حدود ۲۱۰ قرارداد بازاریابی محصولات فناورانه را نهایی نماییم. تعداد ۷۰ فقره فروش محصولات دانش بنیان و فناورانه، دیگر اتفاق امید بخش رخ داده در شبكه فن بازار ملی در سال ۱۳۹۸ بود. این مقدار فروش حاصل بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال قرارداد است كه برای بازاریابی محصولات دانش بنیان منعقد شد.
صدرخانلو، كمك به جذب سرمایه را همچون دیگر وظایف این شبكه برشمرد و اظهار داشت: در سال ۱۳۹۸، حدود ۲۶۰ جلسه B۲B با مدیریت این شبكه انجام شد و این جلسات در نهایت به جذب ۴۵ فقره با رقم كلی جذب سرمایه حدود ۳۵۰ میلیارد ریال منتهی شد.

نیازهای صنعتی ارجاع شده
رئیس شبكه فن بازار، در ادامه با اشاره به نیازهای صنعتی ارجاع شده به این مركز، بیان كرد: در سال ۱۳۹۸ حدود ۸۶ نیاز صنعتی با رقم كلی ۳۰ میلیارد ریال به این شبكه ارجاع داده شد كه توسط اعضای شبكه فن بازار و با تسهیل گری بروكرهای فعال در درون شبكه، این نیازها مرتفع شد.

همین طور در سال ۱۳۹۸ در حدود ۴۰۰ تقاضا از طرف اجزای مختلف صنعت و تولید كشور به شبكه فن بازار ارائه شد كه در مقابل این حجم تقاضا، ۱۳۷۴۵ مورد فناوری نیز از طرف شركت های فناور و دانش بنیان عضو شبكه ارائه شد. نتایج تقابل این حجم از عرضه و تقاضا، رفع نیازهای صنعتی و بازاریابی محصولات دانش بنیان بوده است.


برنامه های شبكه فن بازار ملی ایران در سال ۱۳۹۹

وی با توضیح سهم سرمایه گذاری فناورانه در كارهای شبكه فن بازار ملی ایران، اظهار نمود: در سال ۱۳۹۸ همین طور ۳۲ قرار داد سرمایه گذاری فناورانه به ارزش نزدیك به ۹۰۰ میلیارد ریال امضاء شدند. این قراردادها در مراحل نهایی اجرا قرار داشته و امید داریم با همكاری دستگاه های مربوطه در سال جدید شاهد عملیاتی شدن این قراردادها باشیم.
وی یكی از برنامه های سال جدید را كه برای شبكه فن بازار كشور از اولویت بالای برخوردار است، اضافه كردن استان های باقیمانده به این شبكه خواند و اضافه كرد: در این خصوص اقدامات اولیه در سال ۱۳۹۸ انجام گرفته است و امیدوار هستیم با افزایش تعامل با مدیریت استانی، بتوانیم این مهم را محقق سازیم.
رئیس شبكه فن بازار اضافه كرد: اقدام دیگری كه در سال ۱۳۹۹ حتما پیگیری می شود، فعال كردن هر چه بیشتر فن بازارهای تخصصی است. ما در شبكه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مامور هستیم كه برمبنای مسیر تعیین شده در نقشه جامع علمی كشور، مقدمات تجهیز كلیه صنایع حوزه های الف این نقشه به فن بازارهای تخصصی را فراهم آوریم.

بروكرها؛ از اجزای مهم شبكه فن بازار
صدرخانلو، بروكرهای فناوری، یا كارگزاران تجارت فناوری را یكی از اجزای مهم شبكه فن بازار معرفی نمود و اظهار داشت: در شبكه فن بازار ملی ایران یكی از اجزای دارای ارزش افزوده قابل توجه، بروكرهای فناوری هستند. بر این اساس برنامه ریزی شده است تا در سال ۱۳۹۹ فعالیت بروكرها به شكل چشمگیری توسعه یافته و بر تنوع كاری آنها افزوده شود تا در نهایت برنامه كاری آنها به شكل بهینه ای، عملیاتی شود. از كارهای دیگر شبكه فن بازار غنی سازی و باز آفرینی پورتال شبكه فن بازار خواهد بود. با توجه به این كه این پورتال محل رجوع و كسب اطلاعات در زمینه تبادلات فناوری است، لازم است كه این سامانه همگام با توسعه فعالیت ها در شبكه، به روز رسانی گردد و توسعه یابد.

بنا بر اعلام پایگاه خبری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، او در آخر ابراز امیدواری كرد كه در نهایت شبكه فن بازار در بدنه اكوسیستم فناوری و نوآوری نقش خودرا به شكل رضایت بخش ایفا كرده و ادامه ی حمایت های موثر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را پیش نیاز ضروری تحقق این مسئله خواند.

منبع:

1399/01/14
00:29:03
5.0 / 5
2743
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل