عرضه رباتی كه بیماران را در گام برداشتن یاری می كند

عرضه رباتی كه بیماران را در گام برداشتن یاری می كند

دانلود فایل: تعدادی از محققان كشور ربات توانبخش برای كمك به بیماران ضایعه مغزی و MS در گام برداشتن، معرفی كردند كه این ربات می تواند در روند بهبود كیفیت زندگی این دسته از بیماران موثر باشد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، امین اسدی قائم مقام این شركت دانش بنیان اظهار داشت: ربات توانبخشی آموزش گام برداری به بیماران مبتلا به سكته مغزی، ضایعه نخاعی و یا MS در گام برداشتن كمك نماید تا از این طریق از تحلیل رفتن عضلات و مفاصل آنها جلوگیری كند ضمن آنكه در روند بهبود كیفیت زندگی آنها یك نقش درمانی موثر ایفا میكند.
وی ادامه داد: راه بردن این دسته از بیماران با بهره گیری از پرسنل انسانی یك عمل بسیار طاقت فرسا و پرهزینه است، برای اینكه این بیماران سال ها روی ویلچر بوده اند و غالباً نیز از وزن زیادی برخوردار می باشند. ولی این ربات می تواند بیماران را در گام برداشتن كمك نماید.
بگفته این محقق، نمونه خارجی این ربات با قیمت 250 هزار دلار قیمت عرضه می شود ولی ربات ساخت داخل با یك پنجم قیمت نمونه مشابه خارجی است.
اسدی با اشاره كرد: چون بیمه، درمان های توانبخشی را پوشش نمی دهد، بیشتر مشتریان ما كلینیك های خصوصی هستند و این مساله هزینه قابل توجهی را به خانواده های بیماران تحمیل می كند. اگر بیمه ها چنین خدمات دانش بنیانی را مورد توجه قرار دهند، حتما مراكز درمان دولتی نیز نسبت به استفاده از چنین فناوری هایی اقبال بیشتری از خود نشان می دهند.
منبع:

1399/01/27
17:34:43
5.0 / 5
2668
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل