در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی انجام شد؛

افتتاح مجتمع بین المللی نوآوری و رونمایی از 6 محصول كرونایی

افتتاح مجتمع بین المللی نوآوری و رونمایی از 6 محصول كرونایی

دانلود فایل: طی مراسمی علاوه بر افتتاح مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، از 6 محصول تولید پژوهشگران این دانشگاه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در مراسم افتتاح مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، با اعلان اینكه آمار و اطلاعات مربوط به بیماری كرونا در كشور نشان میدهد عملكرد زیست بوم فناری و نوآوری در این عرصه قابل قبول بوده است، اظهار نمود: زیست بوم فناوری و نوآوری شكل گرفته خصوصا در حوزه زیست فناوری در این راه كمك كننده بود؛ چونكه شركت های دانش بنیان و نیروی انسانی فعال در این زیست بوم به خوبی و در زمان لازم اقدامات را انجام دادند و خیلی از محصولات برای مبارزه با كرونا ایران ساخت شد.
ستاری تولید انواع كیت های تشخیصی و تجهیزات دیگر در لین حوزه را از دیگر دستاوردهای پژوهشگران كشور دانست كه در كنار زحمات كادر درمانی و وزارت بهداشت بر روند نزولی شیوع بیماری موثر بوده است، افزود: حمایت دولت از این حركت زمینه برای اقدامات برای سال های آینده و ادامه مسیر را فراهم می آورد تا آمادگی لازم را در بحران داشته باشیم.
در این مراسم علاوه بر افتتاح مجتمع بین المللی فناوری و نوآوری دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، 2 مركز شتابدهی در حوزه فارماكولوژیك و غذا در این مجتمع مستقر شدند و مقرر است 8 شتابدهنده دیگر نیز به این فهرست افزوده شود. دارو، آرایشی و بهداشتی، بایوتكنولوژی و دیجیتال سلامت حوزه هایی است تا این مراكز در آن فعالیت می نمایند.
همین طور در حاشیه این مراسم، 6 محصول ایران ساخت در حوزه تشخیص، غربالگری و مقابله با ویروس كرونا رونمایی گردید. "گیت كنترل تردد و ضدعفونی" یكی از محصولات رونمایی شده در این مراسم بوده است. امكان تشخیص دمای بدن مبتنی بر حسگر تشخیص دما و همین طور تشخیص هوشمند، امكان اندازه گیری درصد اشباع اكسیژن خون، یكپارچگی با سیستم پرسنل سازمانی از خاصیت های این دستگاه است.
"ازن ژنراتور" مجهز به حسگر اندازه گیری ازن از دیگر دستاوردهای پژوهشگران این دانشگاه است و این دستگاه از قابلیت ضد عفونی هوا و تولید ازن به صورت onsite برخوردارست. عدم نیازمندی به مواد شیمیایی، جایگزینی اتوكلاوهای بیمارستانی و عدم ایجاد لك بر روی تجهیزات، سطوح و البسه از دیگر خاصیت های این دستگاه بشمار می رود.
"شیلد نانو" و 3" كیت تشخیص مولكولی كرونا "، "كیت تشخیص سریع كووید-19"، "سامانه مدیریت بیماری كووید-19" و "اپلیكیشن تاك (تغذیه، ایمنی، كرونا)" از دیگر محصولات رونمایی شده است.
منبع:

1399/01/31
11:52:00
5.0 / 5
2450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل