تولید كیت تشخیص سریع متانول در كشور

تولید كیت تشخیص سریع متانول در كشور

دانلود فایل: پژوهشگران یكی از واحدهای مستقر در پارك علم و فناوری آذربایجان غربی توانستند كیت تشخیص سریع متانول را تولید نماید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر آراز استادی، مدیرعامل این شركت دانش بنیان كه در زمینه تولید كیت های آزمایشگاهی فعال است، درباب كیت تولیدشده توضیح داد: این كیت تكنیكی ساده بوده و می تواند در زمان كمتر از پنج دقیقه متانول را در نمونه مورد نظر شناسایی كند.
وی ادامه داد: متانول مایع نوعی الكل بوده و برای مصارف صنعتی تولید می شود كه بااینكه با داشتن خاصیت ضدعفونی و پاك كنندگی شناخته می شود، اما علاوه بر ضعیف تر بودن قابلیت آن در مقابل اتانول، برای انسان بسیار سمی است.
استادی اظهار داشت: بدین جهت تمامی مواد الكلی كه به صورت مستقیم در تماس با پوست، دستگاه تنفسی و دستگاه گوارش انسان هستند باید عاری از متانول باشند و كیت حاضر در تشخیص متانول در مایعات كمك می نماید.
مدیرعامل این شركت با اعلان اینكه این واحد دانش بنیان توانایی تولید ۶ هزار كیت در ماه را دارد، اظهار نمود: در صورت تامین اعتبار قادریم این ظرفیت را تا سه برابر افزایش دهیم.
ایشان سپس اضافه كرد: هر بسته بندی ۱۰ تستی این كیت ۷۵ هزار تومان قیمت دارد و هم اكنون برای ۱۲ استان كشور كیت نمونه آن ارسال شده تا ثبت سفارش آن صورت گیرد.
برمبنای اعلام وزارت علوم، این كیت تشخیص متانول می تواند به تشخیص الكل های تقلبی و حاوی متانول كمك نماید. این كیت هم اكنون در بسته بندی ۱۰ تستی ارائه شده است و افراد می توانند با بهره گیری از این كیت بدون احتیاج به امكانات آزمایشگاهی و در زمان كمتر از ۵ دقیقه از اصالت اتانول اطمینان حاصل كنند. تكنیك مورد استفاده در كیت بسیار ساده است و تمامی مواد و تجهیزات مورد نیاز برای انجام آزمایش در آن لحاظ شده است.
منبع:

1399/02/03
13:40:21
5.0 / 5
2444
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل