عزم ملی دانشگاه ها برای مقابله با تحریم های ظالمانه در مبحث مقابله با كرونا

عزم ملی دانشگاه ها برای مقابله با تحریم های ظالمانه در مبحث مقابله با كرونا

به گزارش دانلود فایل قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مركز همكاریهای علمی و بین المللی، با اشاره به عزم ملی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراكز علمی و پژوهشی كشور برای مقابله با تحریم های ظالمانه جهانی ضد ایران در مبحث مقابله با بیماری كرونا، از ابتكار آنان برای تبادل نظر با همتایان خارجی خود و جامعه فرهیخته جهانی اطلاع داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر حسین سالار آملی، ضمن بیان این مطلب تصریح کرد: به دنبال شیوع بیماری کووید ۱۹، درصدد برآمدیم تا از توانمندی و ظرفیت های علمی جهانی برای تشخیص، مقابله و مبارزه با این بیماری و بیان ظلم مضاعف بر مردم کشورمان با عنایت به تحریم ها استفاده نماییم.
وی ادامه داد: ازاین رو، لزوم دانستیم که جنبش نخبگانی ضد این اقدام ناشایست و ضدحقوق بشری بسیج شده و نخبگان جهان را به همکاری بیشتر دعوت کند. بنابراین ارسال نامه روسای دانشگاه های کشور به همتایان غیر ایرانی را که با آنها تفاهم نامه همکاری دارند، مد نظر قرار گرفت.
به قول قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل، هدف از این مکاتبات، باز کردن باب گفتگو میان محققان و دانشمندان جهانی است تا ضمن توجه به معضلات علمی، بخش دیگری از مشکلات را که تحت عنوان تحریم با آن روبرو هستند، هم مد نظر قرار دهند و خوشبختانه دانشگاه ها و مراکز علمی کشورمان از این پیشنهاد استقبال خوبی کردند.
رئیس مرکز همکاریهای علمی بین المللی تصریح کرد: تابحال بیشتر از ۱۰۰ نامه از سوی روسای دانشگاه ها برای همتایان غیر ایرانی صادر گردیده است. مخاطبان این نامه ها علاوه بر دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، اتحادیه هایی هستند که دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشورمان عضو آنها می باشند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالار آملی، با تشکر از روسای دانشگاه های ارسال کننده، تصربح کرد: تابحال نامه هایی از جانب روسای محترم دانشگاه های تربیت مدرس، امام خمینی (ره)، فنی و حرفه ای، کاشان، ارومیه، صنعتی شریف و پژوهشگاه های رنگ و پلیمر و پتروشیمی ارسال شده است، این روند ادامه دارد و بدون تردید در آینده شاهد انتشار گسترده تر آن خواهیم بود.1399/02/07
18:38:48
5.0 / 5
2412
تگهای خبر: دانشگاه , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل