آغاز اجرای مرحله دوم حمایت صندوق نوآوری از شركتهای صدمه دیده از كرونا

آغاز اجرای مرحله دوم حمایت صندوق نوآوری از شركتهای صدمه دیده از كرونا

به گزارش دانلود فایل رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری اعلام نمود: صندوق نوآوری در دومین مرحله از حضور جهادی خود در عرصه مبارزه با شیوع كرونا در نظر دارد تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان به شركت های خلاق كوچك صدمه دیده بر اثر كرونا تسهیلات با بهره ۹ درصد اعطا كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر علی وحدت در اینباره اظهار نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی با تأمین مالی برای پشتیبانی از شرکت های فعال در حوزه ساخت تجهیزات و لوازم مرتبط و همینطور حمایت و کمک به تداوم کسب وکار شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تأمین کنندگان فضاهای کار اشتراکی صدمه دیده از شیوع کرونا، تسهیلات اعطا خواهد نمود.
وی افزود: در مرحله دوم این حمایت ها این صندوق می خواهد با هدف حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت های خلاق کوچک صدمه دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ بوده اند، تسهیلاتی را اعطا کند.

وحدت با اشاره به جزئیات این تسهیلات اظهار داشت: شرکت های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان با نرخ بهره ۹ درصد تسهیلات دریافت می کنند. دوره پرداخت این تسهیلات ۶ ماه و دوره تنفس آن هم ۶ ماه خواهد بود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: پس از این مدت شرکت ها طی ۱۲ ماه موظف به بازپرداخت تسهیلات می شوند.
وی در مورد نحوه شناسایی شرکت های صدمه دیده بر اثر کرونا برای تخصیص تسهیلات هم اظهار داشت: لیست شرکت های خلاق صدمه دیده توسط دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق تایید شده و توسط صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات به صندوق های پژوهش و فناوری سراسر کشور معرفی می گردند.
وحدت در مورد شرایط بهره مندی شرکت های خلاق کوچک از این تسهیلات، توضیح داد: نیروی انسانی کمتر از ۵۰ نفر یا فروش کمتر از ۲۰ میلیارد ریال در سال ۹۸، کاهش نسبت فروش زمستان سال ۹۸ در مقایسه با سال ۹۷، کاهش رتبه الکسا یا میزان نصب و یا کاربر فعال، تعیین میزان تسهیلات تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان بر مبنای هزینه ها، فروش و حقوق و دستمزد پرداختی شرکت همچون شرایط مورد نیاز برای دریافت این تسهیلات خواهد بود.
به گفته وی، پرداخت این تسهیلات مشروط بر حفظ اشتغال ۹۰ درصدی شرکت مطابق با فهرست بیمه است.
وحدت، مرحله بعدی تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت های دانش بنیان و فناور صدمه دیده بر اثر کرونا را شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری عنوان نمود و اظهار داشت: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت هایی برای شرکت های دانش بنیان بزرگ و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری هم در نظر گرفته شده است که بزودی از راه وبگاه و شبکه های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت های خلاق صدمه دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می توانند از راه سامانه غزال به نشانی www.inif.ir اقدام نمایند.1399/02/14
20:59:26
5.0 / 5
2672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل