تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله دانشگاه آزاد در بخش فناوری و نوآوری

تدوین برنامه راهبردی ۵ ساله دانشگاه آزاد در بخش فناوری و نوآوری

دانلود فایل: برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه آزاد اسلامی در بخش فناوری و نوآوری در دست تدوین است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مهندس وحید ضرغامی، مدیر کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: پیرو جلسه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با مدیران معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری درباب ابعاد و مدل برنامه ریزی دانشگاه برای تحقق سند اسلامی شدن دانشگاه ها طی ۵ سال آتی، تدوین برنامه دانشگاه در بخش فناوری و نوآوری شروع شده است.
وی با اعلان اینکه برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه در واقع سندی کامل از سیاست های کلان تا پروژه های عملیاتی است، اضافه کرد: این برنامه شامل تعریف برنامه ها و پروژه هایی است که تحقق سند اسلامی شدن دانشگاه ها، ماحصل آن خواهد بود. سند اسلامی شدن دانشگاه ها، مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در آن اهداف و چشم انداز دانشگاه تراز انقلاب اسلامی، به خوبی ترسیم شده است.
مهندس ضرغامی با اعلان اینکه در فصل هفتم این سند، ابعاد نظام پژوهش و فناوری در چارچوب راهبردها و اقداماتی تبیین شده است، اظهار داشت: در این قسمت یکی از شئون دانشگاه اسلامی، کارآفرینی و دانشگاه کارآفرین و نوآور معرفی شده است. معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری در حال تهیه برنامه دانشگاه در این بخش است.
وی اضافه کرد: کارآفرینی و دانشگاه کارآفرین، لزوم امروز حیات دانشگاه هاست. تحقق دانشگاه کارآفرین، یکی از اصلی ترین راهبردهای دانشگاه در تقویت برند و اقتصاد دانشگاه است. برای تحقق دانشگاه کارآفرین و نوآور، الزامات نگاهی و برنامه ای از قبیل پرهیز از بخشی نگری و نگاه جزیره ای در دانشگاه و برآورنده زیست بوم کامل نوآوری، پرهیز از دولتی سازی در برنامه ریزی و سیاست گذاری، جوانگرایی و وجود سازوکارها و مدلهای اقتصادی پویا و منعطف و برآورنده منافع دانشگاه و کشور، ایجاد بستر و فضای نوآوری مسئولیت پذیر در دانشگاه و زیرساخت های فناوری و نوآوری مد نظر است که معاونت فناوری و نوآوری به دنبال برنامه ریزی و پیاده سازی آنهاست.
مهندس ضرغامی اشاره کرد: اداره کل سیاست گذاری و نظارت راهبردی معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری از تمام صاحبنظران دانشگاه جهت مشارکت و همکاری در تدوین این برنامه، دعوت به همکاری می کند. علاقه مندان برای همکاری می توانند درخواست خودرا به آدرس mtfn@iau.ac.ir ایمیل کنند.
منبع:

1399/02/24
16:07:09
5.0 / 5
2409
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل