چالش امنیت رمز عبور حساب های اجتماعی

چالش امنیت رمز عبور حساب های اجتماعی

به گزارش دانلود فایل كم دقتی كاربران و عدم فعال سازی رمز دومرحله ای اكانت شبكه های اجتماعی، سبب می شود دیگران به راحتی به این اكانت ها دسترسی داشته و بتوانند برای كاربران دردسر یا مزاحمت ایجاد كنند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، رمز عبور یک چالش بزرگ برای امنیت سایبری سازمان هاست و هر ساله تعداد این نوع حملات و پیچیدگی ها در حال افزایش می باشد. مجرمان سایبری هم روزبه روز در حال افزایش هستند و اعتبار کاربران را به سرقت می برند. آنها روش های مختلفی برای سرقت کلمات عبور دارند، مانند حملات فیشینگ، گزارش گیر صفحه کلید و نرم افزارهای جاسوسی.
رها کردن گوشیهای هوشمند در محل های عمومی یا در محل کار بدون اینکه تنظیمات ایمنی لازم روی گوشی انجام شده باشد هم یکی از مواردی است که زمینه سوءاستفاده دیگران از اطلاعات ذخیره شده در کارت های حافظه و اکانت شبکه های اجتماعی را فراهم می آورد. چونکه کم دقتی برخی کاربران و عدم فعال سازی رمز دومرحله ای اکانت شبکه های اجتماعی، سبب می شود دیگران به راحتی به اکانت شبکه های اجتماعی کاربران دسترسی داشته و بتوانند برای کاربران یا دوستانشان در شبکه های اجتماعی دردسر یا مزاحمت ایجاد کنند.
درصورتی که اگر رمز گوشی و رمز دومرحله ای اکانت شبکه اجتماعی فعال باشد، دسترسی دیگران به اطلاعات مهم و اکانت های شبکه های اجتماعی ما به آسانی امکان پذیر نخواهد بود. ازاین رو فعال کردن رمز دو مرحله ای اکانت شبکه های اجتماعی و رمز گذاری گوشی یک لزوم است و کاربران نباید در این امر غفلت کنند. همینطور رمزگذاری های ساده و رایج مثل کد ملی، تاریخ تولد، شماره تلفن از کارهای اشتباهی است که بعضی از کاربران انجام می دهند. در حالیکه استفاده از رمزهای ترکیبی برای اکانت شبکه های اجتماعی راهکاری مناسب برای پیشگیری از دسترسی دیگران به اطلاعات مهم می باشد.
بنابراین پلیس فتا به این مورد اشاره کرده که هر ساله پرونده های مختلفی در مورد مزاحمت های سایبری در پلیس فتا تشکیل می شود که بخش زیادی از این پرونده ها به دنبال دسترسی غیرمجاز دیگران به اکانت های شبکه های اجتماعی نصب شده روی گوشی قربانیان است که به علت دسترسی غیرمجاز برای دیگران مزاحمت بوجود آمده و صاحب اکانت تا یافتن مجرم واقعی باید در مقابل مقام قضایی پاسخ گو باشد.
از طرفی با عنایت به فعال بودن اکانت شبکه های اجتماعی از راه شماره تلفن همراه، درصورتی که شما مبادرت به فروش یا واگذاری سیمکارت کنید، اطلاعات حساب کاربری و آرشیو کامل اطلاعات ردوبدل شده شما در شبکه های اجتماعی برای کاربر بعدی قابل دسترس است. ازاین رو حذف اکانت یا حساب کاربری شبکه های اجتماعی هنگام واگذاری سیمکارت، اقدامی ضروریست و در صورت عدم حذف اکانت شبکه های اجتماعی، امکان دسترسی دارنده جدید سیمکارت به تمامی اطلاعات شما وجود دارد.
انجام این دست اقدامات برای اکانت های شبکه های اجتماعی، منجربه حفظ حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی می شود. درواقع حفظ این حریم در گام اول بر عهده خود کاربران است که با رعایت موارد ساده امنیتی می توانند مانع ورود و دست اندازی دیگران به حریم خصوصی خود شوند.1399/03/02
11:27:04
5.0 / 5
2652
تگهای خبر: فروش , فضای مجازی , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل