معاون وزیر ارتباطات:

امنیتی سازی در رخدادهایی مثل فیشینگ ناكارآمد است

امنیتی سازی در رخدادهایی مثل فیشینگ ناكارآمد است

دانلود فایل: بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بخش عمده ای از رخدادهای سایبری همچون فیشینگ و حریم خصوصی، اموری جهانی هستند كه امنیتی سازی در این عرصه ها ناكارآمد است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، لو رفتن اطلاعات شخصی مربوط به کاربران تلگرامی به سبب استفاده از نسخه های غیررسمی این اپلیکیشن و استفاده کنندگان از فروشگاه های آنلاین داخلی و حتی اطلاعات ثبت احوالی ایرانیان در ایام ابتدایی فروردین ماه سال جاری و بعد از آن اخباری از نشت اطلاعات در بعضی از سازمان ها، به یکی از مهم ترین و پرجنجال ترین اخبار تبدیل گشته بود.
بعد از نگرانی های کاربران درباره انتشار این اطلاعات، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) بعنوان یکی از زیرمجموعه های سازمان فناوری اطلاعات، اعلام نمود با رصد جهت کشف بانکهای اطلاعاتی حفاظت نشده، به صاحبان آنها آگهی داده خواهد شد و در صورتیکه ظرف مدت ۴۸ ساعت، همچنان مشکل به قوت خود باقی باشد، بمنظور حفظ داده ها و حفاظت از حریم خصوصی شهروندان، به مراجع قضایی معرفی می شود.
همین طور عدم اتصال مستقیم پایگاه های داده به صورت مستقیم به شبکه اینترنت، دقت در راه اندازی پایگاه های داده و خودداری از نگهداری هرگونه نسخه پشتیبان از سیستم ها روی سرور وب از مواردی است که مرکز ماهر بعنوان اقدامات پایه ای جهت پیش گیری از نشت اطلاعات سازمان ها و کسب وکارها به آنها اشاره نموده است.
اما امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- در توییتر، با اشاره به گزارش هفته پیش رخدادهای سایبری کشوری در مرکز ماهر، توضیح داده است: همین آمار جزیی که هر هفته نیز تکرار می شود، فریاد می زند که سیاست های کلیدی امنیت باید مشارکت عمومی و همکاری بین المللی باشد. امنیت هم مثل توسعه، امری اجتماعی و بین المللی است.او مشارکت عمومی را مجموع گزارش مردمی، گزارش بخش خصوصی و گزارش دانشگاه ها (آپا) دانست و در ادامه بیان کرد: بخش اندکی از رخدادهای سایبری از جنس دفاعی-امنیتی است و بخش عمده ای (فیشینگ، حریم خصوصی، سوءاستفاده از کودکان) اموری جهانی هستند؛ امنیتی سازی در این عرصه ها ناکارآمد است.
منبع:

1399/03/06
14:39:07
5.0 / 5
2345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل