كاهش شدید مبتلایان به كرونا از ۱۰ روز گذشته

كاهش شدید مبتلایان به كرونا از ۱۰ روز گذشته

به گزارش دانلود فایل سرپرست اپیدمیولوپی كارگروه ویژه كرونا در وزارت بهداشت با اعلان اینكه كشور 75 درصد از موج اپیدمی را گذرانده و تا اختتام تابستان انتظار موج دیگری از شیوع این بیماری را نداریم، اظهار داشت: موج دوم اپیدمی را در فصول پاییز و زمستان انتظار داریم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست در نشست "تبادل فناوری جایزه مصطفی" با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای کاهش شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار نمود: از زمان شیوع این ویروس در چین ستادی در ایران شکل گرفت که وظیفه آن بررسی و انجام اقداماتی برای پیش گیری از ابتلاء به این ویروس بوده است.
وی با تاکید بر اینکه بعد از ۳۰ روز از اعلام شیوع این ویروس در کشور چین، نخستین نمونه آن در ایران کشف شد، افزود: از آن زمان کارهای مختلفی بمنظور مقابله با این ویروس اجرایی شد. به شکلی که در ۱۰ روز اول شیوع که شدت آن شدید بود امکانات کافی برای مدیریت این شیوع در اختیار داشتیم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: بعد از پنج روز از شیوع ویروس در کشور مدارس، دانشگاه ها، حرم ها و اماکن مقدس تعطیل شدند.
وی اشاره کرد: ۵.۳ درصد از کیس های کشف شده درگذشتند و این در حالیست که در خیلی از کشورها همچون آمریکا این تعداد بسیار بالا بوده است.
حق دوست با اعلان اینکه با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و اقدامات مداخله گرانه شیوع این بیماری کم شد، افزود: ما در حال تدوین برنامه های مختلفی دراین زمینه هستیم. ضمن آنکه در زمینه تهیه آمارهای منطقه ای و قابل دسترس بودن آن برای همگان برنامه هایی را در دستور کار قرار دادیم.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون ما در فاز دفاعی این بیماری قرار داریم، تصریح کرد: در دو استان ایلام و خوزستان آمار همچنان بالا است که تلاش ها برای کنترل این اپیدمی بر روی این دو استان متمرکز شده است.
وی با اعلان اینکه در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور بخش کنترل اطلاعات و اتصال این تیم ها با یکدیگر به وجود آمده است، اظهار نمود: هم اکنون ایران بیش از ۷۵ درصد موج اپیدمی را گذرانده است که این آمار مربوط به ۱۰ روز گذشته می شود.
به گفته وی از ۱۰ روز گذشته کشور کاهش شدیدی در تعداد مبتلایان جدید داشته و انتظار می رود که تا اختتام تابستان موج دیگری از شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس نداشته باشیم.
سرپرست اپیدمیولوپی کارگروه ویژه کرونا در وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در پاییز و زمستان موج دوم شیوع این ویروس را انتظار داریم، افزود: اینکه دیده می شود در بعضی از کشورها آمار مبتلایان به این ویروس افزایش داشته است می تواند ناشی از به گردش در آمدن برخی دیگر از انواع ویروس کوید۱۹ باشد.
منبع:

1399/03/08
13:29:08
5.0 / 5
2174
تگهای خبر: دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل