دستیابی پژوهشگران كشور به نانوذرات طلا با خلوص بالا

دستیابی پژوهشگران كشور به نانوذرات طلا با خلوص بالا

دانلود فایل: تعدادی از محققان یكی از شركت های فناور با بهره گیری از روش خاصی به خلوص بالایی از نانو ذرات طلا برای كاربرد در صنایع بهداشتی و دارویی رسیدند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر مرضیه اکبری، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت فناور، نانو ذرات طلا را یکی از پرکاربردترین نانوذرات در صنعت دانست که به سبب خاصیت های منحصربه فرد به شدت از طرف صنایع مختلف موردتوجه قرار دارند.
وی "طلا" را فلز بی اثر توصیف کرد و افزود: ولی هنگامی که اندازه آن در حد نانومتری کوچک می شود، خواص آن کاملاً متفاوت شده و کاربردهای وسیع تری پیدا می کند؛ بدین جهت از این نانو ذرات در حوزه هایی نظیر داروسازی، کاتالیست و تولید مواد آرایشی استفاده می شود.
اکبری اشاره کرد: روش های مختلفی برای تولید نانوذرات طلا وجود دارد که یکی از رایج ترین روش ها، تولید نانوذرات بوسیله واکنش های شیمیایی است. اما روشی که برای تولید نانوذرات استفاده کردیم، متفاوت از روش های رایج است؛ چونکه ما از روش کندوسوز لیزری یا سایش لیزری (laser ablation) بهره بردیم که در آن با تابش پرتو لیزر به سطح ماده هدف، ذرات از سطح آن جدا می شوند.
وی با اشاره به مزیت استفاده از این روش در تولید نانو ذرات طلا، تصریح کرد: مزیت این روش آن است که می توان نانوذرات با ابعاد نسبتا یکنواخت تولید کرد و با تنظیم طول موج لیزر و شدت تابش امکان تنظیم خاصیت های ابعاد محصول نهایی وجود دارد بطوریکه محصول به دست آمده از این روش، ابعاد یکنواخت تری نسبت به نانوذرات حاصل از روش شیمیایی دارد. این سطح یکنواختی ابعاد برای برخی صنایع اهمیت زیادی دارد.
این محقق افزود: از آنجایی که صنایع آرایشی و بهداشتی و همین طور صنعت داروسازی و مواد استریل کننده نسبت به یکنواختی ابعاد حساسیت زیادی دارند؛ بدین جهت نانوذرات طلای تولید شده در این شرکت جهت استفاده در این صنایع است؛ چونکه خلوص نانوذرات در این روش نسبت به روش شیمیایی بالاتر است.
به گزارش ستاد نانو، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت از شروع سفارش گیری این شرکت برای عرضه نانوذرات طلا در بازار آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به کاربردهای ویژه این نانوذرات، در حال سفارش گیری از مشتریان هستیم تا برحسب میزان سفارش، محصول را تولید نماییم و در اختیار صنایع قرار دهیم.
منبع:

1399/03/13
13:42:50
5.0 / 5
2304
تگهای خبر: تولید , شركت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل