كاهش ارسال مرسولات پستی به ۲۸۷ میلیون

كاهش ارسال مرسولات پستی به ۲۸۷ میلیون

به گزارش دانلود فایل آمار ترافیك مرسولات پستی در سال ۱۳۹۸، به ۲۸۷ میلیون رسیده كه در مقایسه با آمار ۳۶۷ میلیون در سال ۱۳۹۷، نشان از كاهش ارسال مرسولات پستی دارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محیط پست در خلال دو دهه اخیر تغییرات زیادی داشته و همان گونه که مسؤولان معتقدند جنبه های زیست اجتماعی بشر گرفتار تغییرات زیادی شده و بخش سنتی پست را گرفتار تغییراتی کرده است. ازطرفی ظهور فناوری های نوین الکترونیکی و همه گیر شدن اینترنت و تلفن همراه در کنار مقررات زدایی در عرصه پست، تأثیری عمیق بر سازمان های پستی گذاشته و حضور پست را در بخش های سنتی کمرنگ تر کرده است.
پست در دنیا به جهت نیاز مردم، مأموریت های جدیدی را برای خود تعریف کرده است چونکه هم اکنون شاید کمتر کسی از ارسال نامه برای رساندن پیام خود به مخاطب استفاده نماید و این سبب شده مرسولات پستی محدود به فرستادن کالا شود و همین مبحث تا حد زیادی باعث کاهش مرسولات پستی شده است.
آمار عرضه شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاکی می باشد که در سال ۱۳۹۵، ترافیک مرسولات پستی ۴۹۵ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۱۱ و در سال ۱۳۹۶ به ۴۷۶ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۵۵۹ بوده و در سال ۱۳۹۷، به ۳۶۷ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۲۴۰ رسیده است. مطابق آخرین آمار منتشره در وبسایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آمار ترافیک مرسولات پستی تا آخر سال ۱۳۹۸، به ۲۸۷ میلیون و ۲۱ هزار و ۹۳ رسیده است. این آمار با عنایت به سال های گذشته، نشان از کاهش ترافیک مرسولات پستی دارد.
همان گونه که تقریباً بخش اعظمی از کسب وکارهای سنتی با توسعه ارتباطات الکترونیک به سمت الکترونیکی شدن رفته اند و کسب وکارهایی که نتوانستند این مسیر را به درستی طی کنند، عرصه ی رقابت را به رقبای الکترونیکی خود واگذار کردند، با گذر زمان، شرکت ها باید به عرضه محصولات مطابق با فناوری های نوین بپردازند. از آن جا که با توسعه شبکه های ارتباطی، سهم پست در حال کاهش است، بر مبنای تاکید اتحادیه جهانی پست و با عنایت به زیرساخت های موجود، پست باید مأموریت های جدیدی برای خود بوجود آورده و به سه بعد فیزیکی، الکترونیکی و بعد مالی برسد.1399/04/06
14:29:41
5.0 / 5
2136
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل