برج فناوری هوا فضا افتتاح شد

برج فناوری هوا فضا افتتاح شد

به گزارش دانلود فایل معاون توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق اندازی برج فناوری های هوا فضا در منطقه نوآوری شریف اطلاع داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر اسماعیل قادری فر امروز در مراسم افتتاح فاز یک ایستگاه نوآوری شریف، اضافه کرد: مدلی که معاونت علمی تحت عنوان چهارچوب مفهومی زیست بوم تعریف کرده است، یک مدل قرارگاهی است که در آن ابعاد گوناگون اکوسیستم نوآوری معنا شده است.
وی سرمایه گذاری ریسک پذیر و اقتصاد دانش بنیان را همچون مفاهیم زیست بوم فناوری دانست که در چهارچوب معاونت علمی معنادار شده است، اظهار نمود: در این راستا راهبردهای متفاوتی اجرایی شده است که از آن جمله می توان به فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان اشاره نمود که در این قالب در استان محرومی چون سیستان و بلوچستان، بزرگترین کمپ استارتاپی و نوآوری کشور به راه افتاده است.
قادری فر با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه صیانت از بازار داخل، تصریح کرد: بر مبنای تاکیدات ایشان بازار هر کشور ناموس هر کشور است، ازاین رو ما باید از آن صیانت نماییم، ضمن آنکه حدود ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون دلار بازار آسیا و اطراف آنرا در اختیار داریم که می توانیم در سایه زیرسازی های لازم به آن دست یابیم.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به برنامه های این معاونت در زمینه توسعه مراکز نوآوری، اظهار داشت: تا شهریور ماه پارک دانشگاه شریف تبدیل به برج نوآوری می شود و برج فناوری هوا فضای این دانشگاه در مساحت ۱۷ هزار متر مربع به بهره برداری می رسد.
وی راه اندازی این مراکز را معنادار شدن اکوسیستم زیست بوم فناوری دانست و افزود: راه اندازی چنین مراکزی سبب معکوس شدن روند مهاجرت شده و همینطور مشوق هایی را برای نقش آفرینی جوانان فراهم خواهد نمود.1399/04/07
14:36:01
5.0 / 5
2038
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل