مخالفت مجلس با تشكیل كمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال

مخالفت مجلس با تشكیل كمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تشكیل كمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال مخالفت كردند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی تقاضای عده ای از نمایندگان برای تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات و فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که نمایندگان در نهایت با تشکیل این کمیسیون مخالفت کردند.
مجتبی رضاخواه نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بعنوان یکی از متقاضیان تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات، فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال اظهار نمود: با شیوع ویروس کرونا بعضی از مشاغل گرفتار ضرر شدند اما در همین فضا عده ای از مشاغل بوسیله فضای مجازی توانستند امورات خودرا اداره کنند. از جانب دیگر در شرایط تحریمی و وقتی امکان فروش نفت و دسترسی به ارز نداریم، می توان با بهره بردن از ارزهای دیجیتال به رشد اقتصادی کشور کمک نماییم.
وی افزود: مقام معظم رهبری هم در دیدار بوسیله ویدئوکنفرانس با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت مدیریت فضای مجازی و وجود برنامه بر آن تاکید نمودند. درباره ی فضای مجازی قانون به اندازه کافی وجود ندارد و نظارت ها هم خوب نیست.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که ما در کمیسیون ویژه می خواهیم مسائلی همچون نظارت بر هرچه سریع تر فضای مجازی را دنبال نماییم.
در جریان بررسی این طرح رسول خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار نمود که در صورت تشکیل این کمیسیون فضای مجازی تنها از بعد اقتصادی مورد بررسی قرار می گیرد؛ حال این که ابعاد آن ورای موضوعات اقتصادی و مسائلی همچون فرهنگ را تحت پوشش قرار می دهد.1399/04/26
13:40:45
5.0 / 5
2024
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل