رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خبر داد

بازگشت بسته های پرمخاطب اپراتورهای همراه

بازگشت بسته های پرمخاطب اپراتورهای همراه

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: دو اپراتور تلفن همراه بسته های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف شده  خود را باز می گردانند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، از نیمه تیرماه امسال، کاربران در فضای مجازی از افزایش قیمت بسته های اینترنتی در اپراتورهای همراه آگاهی داده و به آن اعتراض کردند. این مساله منجر به واکنش حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- شد که اعلام نمود بالابردن قیمت اینترنت همراه بدون هماهنگی با رگولاتوری تخلف بوده و برخورد قانونی با اپراتورها شروع شده است.
بعد از آن فلاح جوشقانی از ابلاغ جریمه دو میلیارد تومانی به اپراتورها آگاهی داد و اعلام نمود جریمه نقدی قدم اول برای برخورد با تخلف صورت گرفته است و در صورت استمرار این مساله، روال های دیگری همچون تعلیق، کاهش مدت اعتبار پروانه و مواردی از این دست، از مصوبه های قانونی می باشد که می توان با استناد به آنها تخلفات را پیگیری کرد.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز بعد از آن عنوان کرد: وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای برخورد با این تخلف، اختیاری تا حد جریمه دو میلیارد تومانی را داشت که انجام شد. بعد از آن از دولت درخواست شد اختیارات بیشتری به این وزارتخانه بدهد تا بتواند با تخلفات، جدی تر برخورد کند.
بگفته جهرمی، برمبنای مصوبه ای که از طرف دولت صادر شد، در صورت برنگشتن بسته ها به حالت اول، اعمال جریمه روزانه حدود ۱۷ میلیارد تومان برای همراه اول و ۱۲ میلیارد تومان برای اپراتور ایرانسل در نظر گرفته شد. در نهایت بنظر می رسد همانطور که جهرمی عنوان کرده بود، اپراتورها با جریمه های در نظر گرفته شده، ملزم به تبعیت از مقررات شدند.
در این راستا فلاح جوشقانی در توئیتر نوشت: دو اپراتور تلفن همراه بسته های اینترنتی بلندمدت و پرطرفدار حذف شده خودرا باز می گرداندند. توضیحات بیشتر را در مصاحبه با رسانه های جمعی به سمع و نظر مردم خواهیم رساند.
تا کنون بسته های پرمخاطب ایرانسل به اپلیکیشن این اپراتور بازگشته است. همین طور باتوجه به حجم گران فروشی اپراتورها به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان که بگفته وزیر ارتباطات توسط سازمان تنظیم مقررات به دست آمده و به سازمان تعزیرات ارسال شده است، باید دید اپراتورهای همراه چه برنامه ای برای جبران این خسارات به مردم دارند.1399/05/28
10:15:14
5.0 / 5
1557
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل