در گفت وگو با دانلود فایل اعلام شد

راه اندازی سامانه ملی رادیولوژی ازراه دور برای مبتلایان به كرونا

راه اندازی سامانه ملی رادیولوژی ازراه دور برای مبتلایان به كرونا

به گزارش دانلود فایل مدیر پژوهش های كاربردی دانشگاه تهران از راه اندازی سامانه ملی رادیولوژی ازراه دور برای بیماران مبتلا به كرونا بر اثر نتایج پژوهش های این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: این سامانه نتیجه فعالیت كار گروه سیستم های هوشمند آنالیز داده هاست، یكی از كار گروه هایی كه در امتداد كارگروه خوشه های تخصصی در دانشگاه تهران در روزهای كرونا بوجود آمد.


دکتر مهدی پورفتح در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که دانشگاه تهران با شیوع ویروس کرونا کنسرسیومی بین دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه تهران تشکیل داد، اظهار نمود: در ابتدا بر روی شبکه های اجتماعی، کار و کار گروه های خوشه تخصصی به وجود آمد.
وی با بیان این که این خوشه یک خوشه مشورتی اقتصاد کلان و سرمایه اجتماعی متشکل از افراد بازنشسته و مدیران پیشین و فعلی و رابطان با هیئت دولت بود، اظهار داشت: این خوشه مشورتی از ۵ کارگروه تشکیل شده است که از آن جمله کار گروه تخصصی گروه تشخیص و مقابله با کووید ۱۹ با رویکرد بیوفیزیکی، کارگروه زیست حسگرها و کیت های تشخیص کووید ۱۹، کارگروه روش های ارائه درمان و تولید واکسن کرونا، کارگروه سیستم های هوشمند آنالیز داده ها و کارگروه امنیت غذایی است.
مدیر پژوهش های کاربردی دانشگاه تهران با بیان این که در چارچوب این کارگروه ها راهکارهایی دیده و پیشنهاداتی ارائه شد، اضافه کرد: همچون این پیشنهادات این بود که چگونه می تواند اقتصاد تحرک لازم را داشته باشد و چگونه می توان از کارگران حمایت کافی را داشت، هم چنین در چارچوب این کارگروه ها سیاستگذاری فاصله گذاری اجتماعی و ابعاد آن بررسی گردید.

پورفتح درباره کارگروه تخصصی تشخیص و مقابله با ویروس با رویکرد بیوفیزیکی، اظهار داشت: عنوان پژوهشی که ذیل آن پایان نامه های فراوانی تعریف شد، شناسایی بیوفیزیکی ساختمان اتمی و دینامیک مولکول های سطح ویروس و گیرنده های سلول های ریه بود که در این پژوهش به دنبال عواملی بودیم تا گیرنده های ویروس به گیرنده های ریه وصل نشود.

وی ادامه داد: طراحی و ساخت سیستم شناسایی الکترومغناطیسی ویروس به صورت Real Time و مقابله حرارتی و الکترواستاتیکی با ویروس کرونا و تولید ماسک های مناسب با ترکیبات جاذب ویروس از دیگر پژوهش ها بوده است.
مدیر پژوهش های کاربردی دانشگاه تهران درباره کارگروه زیست حسگرها و کیت های تشخیص کووید ۱۹ اظهار داشت: تولید کیت های Real Time و PCR عملیاتی کرونا و تولید کیت ها و سنسورهای کلوئیدی و بررسی تولید آنتی بادی از آنتی ژن های موجود همچون پژوهش ها در این کارگروه بوده است.

پورفتح با اشاره به کارگروه روش های ارائه درمان و تولید واکسن کرونا، اشاره کرد: در این کارگروه که با مشارکت بخش خصوصی انجام شد به موفقیت هایی رسیدیم، هم چنین در کارگروه سیستم های هوشمند آنالیز داده ها دستگاه کمک تنفسی خانگی و لوکال با همکاری شرکت مستقر در دانشگاه طراحی و ساخته شد.

وی افزود: در این کارگروه سامانه ملی رادیولوژی ازراه دور برای بیماران مبتلا به کرونا طراحی و ساخته شد که کار تشخیص را برای خیلی از بیماران مناطق دورافتاده امکانپذیر می کند.

مدیر پژوهش های کاربردی دانشگاه تهران با بیان این که برای طراحی و ساخت آن با موافقت دانشگاه علوم پزشکی تهران و از بیمارستان امام خمینی(ره) داده ها و اطلاعات تحلیل و با الگوریتم های هوش مصنوعی تحلیل شد، در ادامه با بیان این که در این داده های پزشکی با حذف اطلاعات ریز داده ها را ناشناس کردیم، اضافه کرد: این سامانه ۲۰ اریبهشت ماه کامل شد.

پورفتح با اشاره به برنامه جامع داده کاوی هوشمند برای تاب آوری در شرایط بحران بیماری، اظهار داشت: در این راستا دانشکده برق دانشگاه تهران به صورت مداوم شبکه های اجتماعی شامل فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر و... را رصد می کرد تا اطلاعات جمع آوری و اطلاعات و رفتارها تحلیل و نتایج آن در اختیار وزارتخانه ها قرار داده شد.

وی با بیان این که دانشگاه تهران هم گرند پژوهشی را برای کارهای تحقیقاتی در حوزه کرونا را بسته به نوع کار ۳ تا ۴ برابر کرد، تصریح کرد: الان در حوزه اعتبارات با ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مذاکراتی انجام و با صندوق نوآوری و شکوفایی صحبت هایی شده است و در چارچوب استارتاپ کار در حال جلو رفتن است.


منبع:

1399/05/31
20:22:29
5.0 / 5
1524
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , سنسور , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل