تخصیص اینترنت مجانی به هیأت های عزاداری

تخصیص اینترنت مجانی به هیأت های عزاداری

به گزارش دانلود فایل وزارت ارتباطات به ۱۸۹۲ هیأت عزاداری در سرتاسر كشور اینترنت مجانی اختصاص داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با عنایت به شیوع بیماری کرونا و پیشگیری از ایجاد تجمع هیئت های مذهبی سال جاری عزاداری امام حسین (ع) به شیوه جدیدی برگزار می گردد. در همین رابطه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی به منظور برگزاری باشکوه مراسم عزاداری محرم در دوران شیوع کرونا، به هیئت های عزاداری اینترنت مجانی اعطا می کند.
طبق گزارش هیئت های عزاداری سراسر کشور که در سایت سازمان تبلیغات اسلامی ثبت شده اند می توانند به مدت یک ماه از اینترنت مجانی بهره مند شوند. تابحال اطلاعات مربوط به ۱۸۹۲ هیئت بررسی شده است و تا آخر ۳۰ مردادماه به ۷۰۸ هیئت عزاداری مودم عرضه می شود و ۱۱۸۴ هیئت عزاداری هم تا ۳۱ مردادماه از مزایای این طرح بهره مند می شوند.

رونمایی از پلتفرم تلفن همراه «هیات آنلاین»
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از پلتفرم موبایلی «هیات آنلاین» رونمایی گردید. این نرم افزار بستر پخش زنده برنامه های مذهبی را برای مخاطبان فراهم می آورد و با عنایت به شیوع بیماری کرونا زمینه برگزاری مراسم عزاداری در این بستر به صورت مجازی فراهم است.​
همینطور نرم افزار «هیات آنلاین» روز گذشته، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از اعضای هیات امنای هیات آنلاین وحجت الاسلام والمسلمین جلالی معاون سازمان تبلیغات اسلامی رونمایی گردید.
محمد جواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در این مراسم با اشاره به اینکه محرم توفیق بزرگی برای ماست اظهار نمود: از خداوند می خواهم توفیق دهد تا از برکات اقامه عزای امام حسین(ع) بهره مند شویم.
وی با اشاره به اینکه سال جاری محرم با شیوع بیماری کرونا همزمان شده است خاطرنشان کرد: بیماری کرونا سبب شده است تا تعدادی از هموطنانمان را از دست دهیم ازاین رو از نظر شرعی و قانونی امکان تجمع برای اقامه عزا وجود ندارد اما از طرفی عزای امام حسین (ع) تعطیل بردار نیست.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: وقتی که امکان فیزیکی برای عزاداری وجود ندارد ازاین رو باید از امکانات دیگر بهره ببریم و امروز فضای مجازی فرصت بی نظیری است که به فرموده رهبر معظم انقلاب می توان از آن برای رساندن کلام حق به دنیا بهره برد.
صدای محرم سال جاری بلندتر است. حماسه امام حسین(ع) یکی از حقیقت های بارز دنیاست که ایستادگی و مقاومت در مقابل ظلم را نشان می دهد، سال جاری کاری می نماییم که صدای محرم بلندتر از سال های قبل باشد.

فضای مجازی خیمه بزرگ عزاداری است
وی با اشاره به سفارش علمای بزرگ، مراجع تقلید و مقام معظم رهبری در استفاده از فضای مجازی خاطرنشان کرد: بر مبنای تصمیم نظام اسلامی در برگزاری برنامه های محرم سال جاری از فضای مجازی استفاده می شود و این مورد بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی است و ما هم در کنار آنها تلاش می نماییم تا فضای مجازی یک خیمه بزرگ برای عزاداری امام حسین باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: مجموعه «هیات آنلاین» هیات های مختلفی را برای برگزاری مجازی عزاداری آموزش داده و بخش نرم افزاری و سخت افزاری کار را بر عهده گرفته که کار بزرگی است. در این حوزه هم یک هزار هیات در این نرم افزار از سراسر کشور ثبت شده اند.
آذری جهرمی اظهار داشت: سال جاری از ظرفیت صداوسیما و فضای مجازی برای برگزاری مراسم عزاداری استفاده می شود اما باید سایر اپلیکشن ها هم حاضر باشند تا از هر فضایی برای ترویج صحبت ها و برنامه های مذهبی استفاده گردد.
وی تصریح کرد: عزای محرم باید درهمه پلت فرم های پیام رسان که مورد استفاده همه مردم دنیاست اقامه شود، اپلیکشن های داخلی باید بعنوان پایه سیستم هم حاضر باشند. در هر جایی که مردم حضور دارند مانند: توییتر، اینستاگرام و... عزای امام حسین(ع) اقامه شود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: من از افراد فعال فضای مجازی که به عشق امام حسین(ع) دور هم جمع شدند و داوطلبانه این پروژه را پیش بردند تشکر می کنم چونکه اگر این پروژه در چارچوب پروژه های سازمانی قرار می گرفت هزینه های بسیار سنگینی را تحمیل می کرد. البته سامانه های دیگری هم در این حوزه آماده شده است که به تدریج در مورد آن اطلاع رسانی می شود.
او در آخر تصریح کرد: ما هرآنچه در توان داریم در خدمت برگزاری مراسم محرم ارائه می‎دهیم و هر مساعدتی لازم باشد با مجموعه ها برای اقامه عزاداری انجام می دهیم.
بر طبق این گزارش، پلتفرم «هیات آنلاین» زمینه پخش برنامه های مذهبی را به صورت زنده فراهم می آورد به صورتی که افراد برای مشاهده برنامه های موردعلاقه خود نیازی به نصب پلت فرم خارجی نداشته باشند.1399/05/31
21:24:24
5.0 / 5
1522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل