اهداف راه اندازی آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL

اهداف راه اندازی آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL

آزمایشگاه تخصصی مودم VDSL با استفاده از امكانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود در پژوهشكده فناوری ارتباطات افتتاح شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با افزایش سرعت شبکه­ های اینترنتی، کاربران تمایل دارند تا از خدمات و سرویس­های جدید ارائه شده در این شبکه­ ها با سرعت بالا استفاده کنند، بنابراین کیفیت و کار­آمدی تجهیزات مورد استفاده در این­گونه شبکه ­ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.
با عنایت به استفاده روز افزون از مودم VDSL در دنیا و رویکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات ایران در ارتقای تجهیزات و خدمات اینترنت ثابت به VDSL و توجه تولید کنندگان داخلی به تولید این محصول و همینطور واردات روزافزون آن، به آزمایشگاهی برای سنجش عملکرد، کارایی و تطابق این محصول با استانداردهای روز دنیا وجود داشت.
این فعالیت پژوهشی از آغاز سال ۱۳۹۸ آغاز و بعد از مطالعه استانداردها و مستندات فنی موجود در این حوزه، سال جاری -در سال جهش تولید - با همت و تلاش کارشناسان اداره آزمایشگاه فناوری ارتباطات به بهره برداری رسیده است.
به منظور راه اندازی این آزمایشگاه، قابلیتهای تجهیزات موجود در آزمایشگاه ADSL که در سالهای پیش در پژوهشگاه بوجود آمده بود، بررسی و با طراحی بستر مناسب برای آزمون، امکان ارتقای شرح خدمات آزمایشگاه موجود برای ایجاد آزمایشگاه آزمون VDSL امکان پذیر شده است.
بنا بر اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، این آزمایشگاه جهت آزمون تجهیزات وارداتی و تولید داخلنیاز و عرضه مشاوره و همکاری فنی و پژوهشی با شرکت های تولیدی داخلی آمادگی راه اندازی گردید و اینک آماده عرضه خدمات به مشتریان است. بیشتر از ۹۰ مدل انواع ADSL در این آزمایشگاه تحت آزمون قرار گرفته است.


منبع:

1399/06/02
17:36:16
5.0 / 5
1373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل