دو میلیارد دلار هزینه حذف تجهیزات مخابراتی چینی در آمریكا

دو میلیارد دلار هزینه حذف تجهیزات مخابراتی چینی در آمریكا

به گزارش دانلود فایل حذف تجهیزات ساخت شركتهای هواوی تكنولوژیز و ZTE Corp چین برای شبكه های مخابراتی روستایی آمریكا ۱.۸۳۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، شبکه های مخابراتی روستایی آمریکا که به تجهیزات ارزان قیمت ساخت شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp چین متکی بوده اند، به دولت اعلام نمودند تعویض سوئیچها و روترها ۱.۸۳۷ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در ژوئن شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp چین را رسما بعنوان تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا مشخص کرد و با این اعلام، استفاده شرکتهای آمریکایی از صندوق ۸.۳ میلیارد دلاری دولت برای خرید تجهیزات از این شرکتها ممنوع گردید.

بر اساس گزارش رویترز، رگولاتور مخابراتی آمریکا پیش از این به پیشنهاد ملزم شدن اپراتورهای تلفن همراه مناطق روستایی برای حذف تجهیزات این شرکتهای چینی از شبکه های آمریکایی رای داده بود.

اعلام این خبر نشان داده است که هزینه و لجستیک اجرای چنین ممنوعیتی یک چالش پیش روی رگولاتور مخابراتی آمریکا خواهد بود و الان آجیت پای، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا از کنگره برای تأمین مالی فدرال به منظور جبران هزینه اپراتورهای روستایی درخواست خواهد نمود.

دولت ترامپ سال قبل با تشدید تنشها با چین، هواوی را در فهرست سیاهی قرار داد که انتقال فناوری از جانب شرکتهای آمریکایی به این شرکت را بدون مجوز ویژه دولت آمریکا ممنوع می کرد. سپس در مارس سال جاری، ترامپ قانونی را امضا کرد که استفاده از منابع مالی فدرال برای خرید تجهیزات از شرکتهایی که تهدیدی برای امنیت ملی به شمار می روند را برای شرکتهای آمریکایی ممنوع کرد. این قانون یک برنامه جبرانی یک میلیارد دلاری را برای کمک به شرکتهای کوچک به منظور تأمین هزینه های جایگزینی تجهیزات ممنوع شرکتهای هواوی تکنولوژیز و ZTE Corp پیشبینی کرده است.
1399/06/15
23:02:10
5.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل