ارائه تسهیلات بلاعوض به شركت ها برای مالكیت فكری و حضور در نمایشگاه های خارجی

ارائه تسهیلات بلاعوض به شركت ها برای مالكیت فكری و حضور در نمایشگاه های خارجی

به گزارش دانلود فایل معاون توسعه صندوق نوآوری وشكوفایی از حمایت این صندوق از شركت های دانش بنیان حوزه امنیت اطلاعات برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی آگاهی داد و اظهار داشت: شركت های دانش بنیان این حوزه در 15 نمایشگاه خارجی می توانند حضور یابند و از شركت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه های خارجی 120 میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا سیاوش ملکی فر امروز در «رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه امنیت فناوری اطلاعات (افتا)" هدف از برگزاری این رویداد دو روزه را بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان و فناور دانست و اضافه کرد: از بین ۳۵۰۰ شرکت دانش بنیان فعال درکشور هنوز شرکت های دانش بنیان زیادی را می بینیم که با خدمات صندوق آشنا نیستند و بهره مندی آنها از خدمات درنظر گرفته شده صندوق کم است و این در حالیست که حتی کوچکترین شرکت دانش بنیان در چارچوب شرکت نوپا نیز می تواند از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری بهره مند شود.
ملکی فر تسهیلات این صندوق را در ۴ دسته "مالی"، "ضمانت نامه"، "سرمایه گذاری" و "توانمندسازی" (کمک بلاعوض) به شرکت های دانش بنیان ذکر کرد و افزود: این صندوق برای تامین مالی قراردادهای همکاری فناورانه بین طرف های عرضه و تقاضا ابزارهای متفاوتی داشته که همچون آن تسهیلات لیزینگ برای طرف تقاضا است. برمبنای آن هر خریدار می تواند ۷۰ تا ۸۰ درصد مبلغ خرید خود از شرکت دانش بنیان را در چارچوب تسهیلات لیزینگ با نرخ ۸ تا ۹ درصد به مدت ۳ سال از صندوق دریافت کند.
معاون توسعه صندوق نوآوری وشکوفایی، تصریح کرد: در مقابل برای طرف عرضه نیز از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی انواع ضمانت نامه، تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات تولید صنعتی، حمایت بلاعوض ستاندن استانداردها، حمایت بلاعوض حفاظت از مالکیت فکری و آموزش و مشاوره های فنی و مدیریتی در نظر گرفته شده است.
ملکی فر با ییان اینکه در سال قبل ۱۴ رویداد معرفی نیازهای فناورانه از طرف صندوق نوآوری برگزار شده است، اضافه کرد: دراین رویدادها هزار و ۱۵۰ شرکت دانش بنیان حضور داشتند و هزار و ۶۵۹ نیاز فناورانه معرفی شده که ۴ هزار و ۷۲۸ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه در این رویدادها منعقد شده است، همین طور به تدریج این قراردادها در حال انعقاد هستند.
حمایت برای حضور دانش بنیان ها در نمایشگاه
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و تصریح کرد: امسال از شرکت های دانش بنیان برای حضور در ۱۲ نمایشگاه داخلی حوزه امنیت فناوری اطلاعات تا سقف ۳۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض می شود که از آن جمله می توان به بیست وششمین نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر(الکامپ)، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تلکام)، چهارمین نمایشگاه بین المللی لیزر و فوتونیک ایران، هفتمین نمایشگاه صنعت بومی سایبری، پانزدهمین نمایشگاه الکامپ- شهر هوشمند، نمایشگاه نوآوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات (کیتکس ۲۰۲۰)، چهارمین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند، بیست و سومین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر(الکامپ و تلکام)، نخستین نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، نمایشگاه الکامپ، دهمین جشنواره رباتیک و هوش مصنوعی و نمایشگاه تخصصی فناوری اطلاعات و حراست اشاره نمود.
ملکی فر با اشاره به اینکه شرکت ها می توانند نمایشگاه ها را در این بخش معرفی کنند، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در ۱۵ نمایشگاه خارجی می توانند حضور یابند و از شرکت های متقاضی برای حضور در نمایشگاه های خارجی ۱۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد، شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجعه به سامانه غزال این درخواست را ثبت کنند.
حمایت از استاندارد سازی محصولات دانش بنیان
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی درباب حمایت بلاعوض صندوق برای ستاندن استانداردها، اظهار داشت: این صندوق برای ستاندن ۸ استاندارد داخلی و خارجی شامل مجوز فتا، ارزیابی امنیت محصول، مجوز پدافندی، کمک بلاعوض ارائه می کند.
بگفته وی این حمایت ها تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف ۴۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شده است.
وی درمورد حمایت این صندوق از مالکیت فکری هم اظهار نمود: برای این منظور تا سقف ۹ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و تا ۴۵ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی و تا سقف ۲۰ میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی به شرکت های حوزه امنیت فناوری اطلاعات اعطا می کند.
ملکی فر تصریح کرد: در این رویداد مجازی دو روزه ۴۹۳ نفرشرکت کرده اند که از این تعداد ۳۸۸ نفر از شرکت های دانش بنیان، ۲۱ نفر از شرکت های در پروسه دانش بنیانی و ۸۴ نفر نیز از سایر نهادها و موسسات هستند.
منبع:

1399/06/16
22:52:41
5.0 / 5
1290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل