در هجدهمین اجلاس سالیانه پارك فناوری پردیس اعلام شد

تعداد شركتهای ایرانیان مقیم خارج كه در پارك مستقرند

تعداد شركتهای ایرانیان مقیم خارج كه در پارك مستقرند

به گزارش دانلود فایل رئیس پارك فناوری پردیس با اعلان اینكه 28 شركت دانش بنیان عضو پارك توسط ایرانیان مقیم خارج به راه افتاده است، اظهار داشت: در سال قبل 50 محصول تولید شده در پارك فناوری پردیس به ارزش 27 میلیون یورو به 22 كشور صادر گردیده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا مهدی صفاری نیا امروز در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس که به صورت حضوری و آنلاین با حضور سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و محسن دهنوی نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گزارشی از کارهای پارک فناوری پردیس در سال قبل ارائه کرد.
وی با اعلان اینکه پارک فناوری پردیس توانست در سال قبل اراضی و کارهای خودرا توسعه دهد، درحالی که از ۲۱هزار حالا به ۱۴۰هزار هکتار رسیده است، افزود: ۲۴۰۰ عضو حقوقی شبکه فناوری و نوآوری ایران تحت پوشش پارک فناوری پردیس فعالیت می نمایند. این اعضا شامل ۶۵ شتاب دهنده، ۶۵۰ استارتاپ، ۱۲ فضای اشتراکی، ۴۵ کارگزار تخصصی، ۱۳۷ استارتاپ مستقر در ۱۲ شتاب دهنده، ۹۴ تیم نوپا، ۴۱ شرکت استیجاری و ۱۱۸ شرکت تملیکی می شوند.

دستاوردهای پارک پردیس در سال گذشته
صفاری نیا با اشاره به دستاوردهای اعضای پارک فناوری پردیس در سال ۹۸ اظهار نمود: در سال قبل ۵۰ محصول تولید شده در پارک فناوری پردیس به ارزش ۲۷ میلیون یورو صادر گردیده است. این محصولات به ۲۲ کشور صادر شده اند.
وی افزود: رشد فروش شرکت های دانش بنیان عضو پارک فناوری پردیس ۳۶ درصد معادل ۳۰هزار میلیارد ریال بوده است؛ درواقع ۱۱۲هزار میلیارد ریال فروش کل شرکت های عضو پارک فناوری پردیس بوده است.
رئیس پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه ۳۷ درصد منابع انسانی استقرار یافته در پارک رشد داشته اند، اظهار داشت: فعالیت پژوهشگران در پارک فناوری پردیس موجب جلوگیری خروج ارز از کشور برابر با ۸۸ میلیون دلار شده است.
صفاری نیا با تاکید بر اینکه ۴۲۶۲ میلیارد ریال هزینه کرد تحقیق و توسعه پژوهشگران پارک فناوری پردیس در سال قبل بوده است، اضافه کرد: ۳۲۱۰میلیارد ریال سرمایه گذاری جدید در توسعه ۵۰ هزار مترمربع از فضاهای پژوهش و فناوری در پارک فناوری پردیس و شعب آن هزینه شده است.

همکاری پارکی با دانشگاه ها
وی با اعلان اینکه ۱۶۲ عنوان همکاری در سال ۹۸ با دانشگاه های کشور به ثبت رسیده است، اظهار داشت: سه پروژه مشترک بین شرکت های عضو با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، ۱۷ مورد اشتراک گذاری امکانات آزمایشگاهی و کار گروهی، انجام ۱۷ پایان نامه در شرکت ها و راهبری ۹ پایان نامه در حضور فناوری و نوآوری، از دستاوردهای همکاری پارک فناوری پردیس با دانشگاه ها بوده است.
رئیس پارک فناوری پردیس جذب ۵۷ استاد دانشگاه در شرکت ها، انتشار ۲۴ مقاله داخلی و خارجی، جذب ۳۵ کارآموز و دانشجو را از دیگر نتایج هم افزایی با دانشگاه های کشور در پارک فناوری پردیس دانست.
وی با اعلان اینکه ۱۱۹ عنوان نوآوری در سال قبل توسط پژوهشگران پارک فناوری پردیس به ثبت رسیده است، اظهار داشت: طی سال قبل پنج فناوری خارجی به صورت مشترک به انجام رسیده است که از این تعداد ۲۵ مورد بومی سازی دانش فنی، ۷۷ محصول جدید و ارتقاء یافته و ۹ پروژه حاصل همکاری مشترک بین شرکت های عضو بوده است که از نتایج بومی سازی دانش فنی توسط اعضای پارک فناوری پردیس بشمار می رود.
وی با اشاره به توسعه کمی و کیفی شرکت های عضو در سال قبل اظهار داشت: ۱۸ مورد تائیدیه استاندارد ملی و بین المللی، ۴۳ گواهی رضایتمندی مشتری، ۶۹ مجوز و برنامه جدید، ۲ ارتقای رتبه، ۴۰ ستاندن یا تمدید تائیدیه دانش بنیانی و ۱۱ جایزه و تقدیرنامه در جشنواره های ملی و بین المللی، از دستاوردهای پژوهشگران پارک فناوری پردیس در سال قبل بوده است.
بگفته رئیس پارک فناوری پردیس، درواقع ۱۸۳ نشان و گواهینامه جدید توسط پژوهشگران این پارک ستاندن شده است.

تجاری سازی و توسعه خدمات تخصصی
صفاری نیا با اشاره به تسهیلات تجاری سازی و توسعه خدمات تخصصی در پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: ۲۵۰۹ میلیون ریال حمایت بلاعوض از شرکت های عضو پارک و ۲۳۰ میلیارد ریال تامین مالی برای جذب سرمایه و تسهیلات سه طرح فناورانه، قسمتی از تسهیلات تجاری سازی به شرکت های عضو پارک فناوری پردیس بشمار می رود.
وی با اشاره به حمایت های پارک فناوری پردیس برای حضور در مناقصات، اظهار داشت: ارائه مشاوره مناقصات به ۴۰ شرکت، ارائه تضامین حضور در مناقصات به مبلغ ۳۰۰۰ میلیارد ریال و اطلاع رسانی ۳۵۰ مناقصه به شرکت های عضو، از حمایت های پارک فناوری پردیس در زمینه مناقصات بوده است.
صفاری نیا با اعلان اینکه ۱۰ درصد سهم از مالیات بر ارزش افزوده به پارک های فناوری در سال قبل اختصاص یافت، اظهار داشت: همین طور مصوبه هیئت وزیران برای استقرار واحدهای فناوری تا رده ۳ محیط زیستی در پارک پردیس ستاندن شد. همین طور اقدامات برای ۲۰ نفر که نیاز به خدمات تخصصی نظام وظیفه داشتند، تسهیل شد.
بگفته رئیس پارک فناوری پردیس، ۲ هزار و ۸۹۱ نفر از پرسنل ۵۰ شرکت دانش بنیان عضو پارک از معافیت مالیات بر حقوق برخوردار شدند؛ همین طور ۸۱۸ میلیارد ریال معافیت برای ۷۵ شرکت عضو به ثبت رسید.

استقرار دفاتر دولتی در پارک
وی با اعلان اینکه در سال قبل دفاتر دولتی در پارک فناوری پردیس مستقر شدند، اظهار داشت: اداره صنعت، معدن و تجارت، شورای حل اختلاف ویژه شرکت های دانش بنیان و نخبگان و دفتر مرکز مالکیت معنوی از دفاتر دولتی بودند که در سال ۹۸ در پارک مستقر شدند.

آخرین وضعیت شبکه فناوری و نوآوری ایران
وی با اعلان اینکه در سال ۹۸ بیش از ۲ هزار و ۲۸۷ عضو حقوقی و ۳۱ هزار و ۸۴۳ عضو حقیقی به شبکه فناوری و نوآوری ایران پیوستند، اظهار داشت: ۱۷۹ سرفصل خدماتی شامل ۱۱۴ خدمت در بازار خدمات کسب و کار، ۶۵ خدمت در بازارهای تامین مالی و فناوری اطلاعات از دیگر اقدامات توسعه سایت شبکه فناوری و نوآوری ایران بوده است.
صفاری نیا با اعلان اینکه در سال قبل دومین نشست بین المللی سرمایه گذاری فناوری D۸ در پارک پردیس برگزار شد، اشاره کرد: این رویداد با حضور بیش از ۱۶۰ شرکت کننده از ۱۹ کشور برپا شد که در نهایت تفاهم نامه ای به میزان ۵۵۰ هزار دلار در امتداد خرید تجهیزات پزشکی به مرحله انعقاد رسید.
رئیس پارک فناوری پردیس با اعلان اینکه در ضمن سال نمایشگاه هایی همچون اینوتکس ۲۰۲۰ را برگزار کردیم، اظهار داشت: در امتداد توسعه زیست بوم کارآفرینی از برگزاری رویدادهای در رابطه با این مساله نیز حمایت هایی داشته ایم.
وی با اعلان اینکه طی برگزاری ۱۰ رویداد در ۹ حوزه، ۴۰ نیاز فناوری مورد شناسایی قرار گرفت، اظهار داشت: در ۴ فستیوال اختراعات (صنعت کشاورزی، سنگ، کاشی و سرامیک، از پساب تا آب) ۳۰۰ طرح عرضه شدند.
وی اظهار داشت: همین طور ۷ استارتاپ به سرمایه گذاران در رویدادهای مختلف عرضه شدند.

دستاوردهای شبکه فن بازار شبکه ملی ایران
وی با اعلان اینکه ۲۰۴ میلیارد ریال هزینه بازاریابی و فروش ۱۴۲ محصول فناورانه در سال ۹۸ دستاورد شبکه فن بازار بوده است، اظهار داشت: همین طور ۳ شعبه جدید فن بازارهای منطقه ای و تخصصی و ۲۶ فن بازار تخصصی و منطقه ای طی سال قبل افتتاح شد.
وی ادامه داد: ۹۲ مورد رفع نیاز فناورانه به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال یکی دیگر از دستاوردهای شبکه فن بازار ملی ایران بوده است.
رئس پارک فناوری پردیس افزود: ۱۰ کارگزار جدید به شبکه فن بازار ملی ایران در سال قبل اضافه گردید.

ایجاد زمینه اشتغال نخبگان مقیم خارج در پارک
صفاری نیا با اعلان اینکه از ۱۴ کشور مهاجرت معکوس شده است، اظهار داشت: در مجموع ۲۸ شرکت دانش بنیان عضو پارک توسط ایرانیان مقیم خارج راه اندازی شده اند.

وی با اعلان اینکه بیش از ۲۷ شرکت دانش بنیان عضو پارک ۳۱ محصول در رابطه با کرونا را به تولید می رسانند، اظهار داشت: کیت های تست تشخیص کرونا، ونتیلاتور، ماشین بیهوشی، دستگاه مطالعات ساختار ویروس، تست سلامت ریه، ماسک تنفسی و محافظتی، تست غربالگری و... همچون این محصولات تولید شده توسط پژوهشگران پارک پردیس در حوزه کرونا بوده است.
منبع:

1399/06/18
13:37:47
5.0 / 5
1372
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل