شرایط ترخیص بدون ثبت اقلام وارداتی شركت های دانش بنیان

شرایط ترخیص بدون ثبت اقلام وارداتی شركت های دانش بنیان

بر مبنای مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت اقلام وارداتی شركت های دانش بنیان بدون ثبت سفارش با تایید معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از گمرگ ترخیص خواهند شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، یکی از ۱۱۰ خدمتی که از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عرضه می شود، خدمات گمرکی است. در صورتجلسه، کمیته ماده یک وزارت صنعت، معدن و تجارت در بند ۱۴ قید شده است که ترخیص اقلام نمونه وارد شده توسط شرکت های دانش بنیان که در رابطه با زمینه فعالیت آنها باشد، بدون ثبت سفارش، منوط به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است. تشخیص دانش بنیان بودن شرکت ها و موسسات دانش بنیان به عهده معاونت مذکور است.
بر طبق این مصوبه، در صورت دریافت تایید از جانب شرکت دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت می تواند کالای نمونه خویش را بدون ثبت سفارش و بدون پیمودن مراحل اداری طولانی، ترخیص کند.
همینطور مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خدماتی را برای شرکت های دانش بنیان در حوزه پته گمرکی و پته صادراتی در نظر گرفته است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، پته مسافرتی یا پته گمرکی به صورت خلاصه «به کالاهای مسافری با یک سقف مالی مشخص، گفته می شود که بارنامه ای به منظور خروج کالا از گمرک برای آن صادر می شود» بر مبنای اعلام مراجع ذیصلاح پته گمرکی سریع ترین روش ترخیص کالا از گمرک است و امکان دارد تمام مراحل آن تنها چند ساعت به طول انجامد.
منبع:

1399/06/19
14:48:27
5.0 / 5
1168
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل