فروشگاه گوگل به روی اپلیكیشن های جاسوسی بسته شد

فروشگاه گوگل به روی اپلیكیشن های جاسوسی بسته شد

دانلود فایل: گوگل از اول اكتبر اپلیكیشن های جاسوسی را در فروشگاه برنامه Google Play ممنوع خواهدنمود.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، این شرکت می خواهد با برنامه هایی که بطور مخفیانه اطلاعات شخصی کاربران را بدون اطلاع آنها منتقل می کند، روبرو شود.

این تصمیم بر اساس خط مشی گوگل اعلام شده که رفتار فریبکارانه در اپلیکیشن ها را ممنوع کرده است. با توجه به این سیاست، اپلیکیشن های جاسوسی گوناگون توانسته اند از این برخورد مصون بمانند.

اپلیکیشن های جاسوسی به شکلی طراحی شده اند که پنهان و غیرقابل شناسایی بمانند و می توانند اطلاعات درباره برنامه هایی که یک شخص استفاده می نماید، افرادی که با آنها در تماس است و محتوای فایلها و عکسهای گالری گوشی را منتقل کنند. به سبب این که اپلیکیشن های مذکور مخفی هستند، به آسانی مورد بهره برداری قرار گرفته و از آنها برای سوءاستفاده از افراد استفاده می شود.

با این حال گوگل همچنان اپلیکیشن های کنترل والدین را مجاز شمرده که قابلیتهای مشابه اپلیکیشن های جاسوسی را دارند. تنها تفاوت این است که اپلیکیشن های مذکور باید علامتی را بطور دائمی نمایش دهند که به کاربر گوشزد می کند تحت ردیابی قرار دارد و عملکرد پنهانی را برای این اپلیکیشن ها دشوارتر می کند.

گوگل قبل از این تبلیغات طراحان اپلیکیشن های جاسوسی در پلت فرم تبلیغاتی خودرا ممنوع کرده بود اما برای اعمال این ممنوعیت گرفتار مشکل بوده است. وب سایت تک کرانچ ماه گذشته گزارش کرده بود چندین شرکت در این عرصه همچنان سرگرم نمایش تبلیغات بوسیله پلت فرم گوگل هستند.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، فروشگاه Google Play هفته جاری اعلام نمود اپلیکیشن هایی که مالکیت یا هدف اصلی خودرا به درستی ارائه نمی دهند، ممنوع خواهند شد اما چگونگی این سیاست مبهم است و مشخص نیست آیا شامل اپلیکیشن هایی مانند VPN ها یا مسدودکنندگان تبلیغات می شود یا خیر.

منبع:

1399/06/28
15:11:06
5.0 / 5
1231
تگهای خبر: تبلیغات , سایت , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل