نقش شیمی در اقتصاد و كارآفرینی

نقش شیمی در اقتصاد و كارآفرینی

به گزارش دانلود فایل معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور با اشاره به نقش و اهمیت رشته شیمی در حوزه های مختلف اقتصادی و كارآفرینی اظهار داشت: شیمی رشته ای پولساز است و باتوجه به پتانسیل كشور در حوزه های مختلف شامل منابع طبیعی، نفت، گاز، پتروشیمی و معدن، نیاز به دانش آموختگان این رشته بسیار بالاست.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی کریمی در شانزدهمین همایش ملی شیمی دانشگاه پیام نور اظهار نمود: گروه شیمی دانشگاه پیام نور با ۲۰۰ عضو هیات علمی و ۷۰ مرکز مجری، سهم قابل توجهی از دانش آموختگان این رشته در مقاطع مختلف را به خود مختص کرده است و با برگزاری ۱۶ دوره همایش در ادوار مختلف توانسته جایگاه مناسب علمی و پژوهشی را با همکاری انجمن علوم و فناوری های شیمیایی ایران کسب کند.


استاد تمام گروه شیمی درباب وضعیت اشتغال دانش آموختگان رشته شیمی اظهار داشت: تجربه و آمارها نشان میدهد که دانش آموختگان این رشته معمولا آینده کاری و شغل مناسبی دارند و کمتر شیمیست را می توان یافت که بیکار باشد.


وی ادامه داد: بیشتر دانشجویان رشته شیمی دانشگاه پیام نور در همان دوره دانش آموختگی شاغل هستند.

دکتر کریمی همین طور به شانزدهمین همایش ملی شیمی که به صورت مجازی برگزار شد، اشاره و اشاره کرد: دوران شیوع بیماری کرونا علاوه بر مخاطراتی که به همراه داشته، فرصت های خوبی نیز پیش پای خانواده ها، دانشجویان و پژوهشگران قرار داده و کمترین محاسن آن یادگیری شیوه های نوین و الکترونیکی است که یقینا سواد علمی خانواده های ایرانی را بهبود خواهد بخشید.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این چنین همایش هایی در تمامی سطوح و رشته ها در دانشگاه پیام نور شاهد ارائه دستاوردهای موثر در ارتقاء دانش و علوم خصوصاً علوم پایه و مادر خواهیم بود.

برمبنای اعلام دانشگاه پیام نور، شانزدهمین همایش ملی شیمی با حضور دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری، دکتر رضا پور مدیرکل آزمایشگاه های قطبی، مسئولان دانشگاه پیام نور البرز و اساتید برجسته گروه شیمی به صورت الکترونیکی در بستر LMS دانشگاه پیام نور استان البرز در مرکز کرج انجام شد.
منبع:

1399/06/29
15:04:53
5.0 / 5
1273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل