با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی؛

پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی

پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی

به گزارش دانلود فایل پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی با حمایت صندوق نوآوری و شكوفایی با هدف رفع مسایل قضایی و رفع ۴۰۰ نیار فناوره حوزه قضایی بامداد امروز راه اندازی شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی بامداد امروز با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و با هدف رفع مسائل قضایی و حقوقی شرکت های دانش بنیان، تسهیل در راه اندازی و استمرار فعالیت آنها و همینطور ایجاد قوه قضاییه دانش بنیان و استفاده از ظرفیت استارتاپ ها در رفع نیازهای فناورانه این دستگاه در مراسمی با حضور رئیس قوه قضائیه، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی شروع به کار کرد.
در این مراسم آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس قوه قضاییه از پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی به ظرفیت و توانایی جوانان در حل مسائل کشور اشاره نمود و اظهار داشت: همانطور که امام(ره) در دفاع مقدس به نیروهای جوان و مبتکر اعتماد کردند، ما هم با توکل به خدا و اعتماد به ظرفیت عظیم علمی و نوآوری در کشور می توانیم تمام مشکلات و مصائب را برطرف نماییم.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری هم گفتند که با تمام توان از شرکت های دانش بنیان و فناور حمایت می کنند و باید ظرفیت علمی و قدرت نیروی خلاق و نوآور را به خوبی شناخت. در این راستا شرکت های دانش بنیان علاوه بر حمایت قانونی و حمایت مالی به حمایت حقوقی و قضایی هم نیاز دارند که با راه اندازی پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی از این مساله منتفع خواهند شد.
رئیس قوه قضاییه در مورد اقدامات پیش روی پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی، اظهار داشت: این مرکز برای تسهیل دسترسی به عدالت و ارزان شدن خدمات قضایی برای مردم گام بر می دارد و تابحال نزدیک به ۴۰۰ نیاز فناورانه احصا شده است که با کمک شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده می توان آنها را برطرف کرد و به تصمیم گیری و افزایش شفافیت در امر قضاوت به قضات کمک نماید.
وی در مورد طرح تحول قوه قضاییه هم توضیح داد و اظهار داشت: تحول بدون علم و فناوری وجود ندارد و راه اندازی این مرکز می تواند مقدمه تحول در قوه قضاییه باشد، اما باید به مرحله ای برسد که مردم شاهد این تحول باشند. نیازها شناسایی شده و جوانانی که می توانند این نیازها را برطرف کنند هم شناسایی شده اند، به عبارت دیگر با عرضه کننده علم و فرمول حل مشکل ارتباط برقرار شده است.
آیت الله رئیسی در مورد دولت الکترونیک هم تصریح کرد: تشکیل دولت الکترونیک در پرتو اتصال بخش های اطلاعاتی و بانک ها به یکدیگر است که هم اکنون به جایگاه مورد انتظار نرسیده است. راه اندازی دولت الکترونیک می تواند مکاتبات و استعلامات دادرسی را کوتاه و تبادل لوایح و کارشناسی ها را تسریع کند.
بر مبنای اعلام روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس قوه قضائیه در ادامه ضمن تقدیر از نهادهای همکار در تاسیس پردیس نوآوری های حقوقی و قضایی، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اخلاص محورهای مورد نظر ما را پیگیری کردند و امروز نخستین کار مشترک را رقم زدند. امروز این فضای مناسب بوجود آمده که اتفاق خوبی برای رفع مشکلات مردم ایجاد کند.1399/07/03
12:35:30
5.0 / 5
1453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل