اقدام ترامپ برای كاهش مصونیت حقوقی شركت های اینترنتی

اقدام ترامپ برای كاهش مصونیت حقوقی شركت های اینترنتی

دانلود فایل: وزارت دادگستری آمریكا پیشنهادی را در مورد بازنگری قانون مصونیت حقوقی پلتفرمهای آنلاین مانند گوگل به كنگره ارائه كرد.به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، همینطور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه با ویلیام بار، دادستان کل کشور برای صحبت درباره جانبداری ضد محافظه کارانه شرکت های فناوری دیدار نمود. دولت ترامپ اعلام نموده که مبحث جانبداری ربطی به آزادی بیان ندارد بلکه شرکت های فناوری قوانین کشور را نقض کرده و شیوه های کسب و کار فریبکارانه ای دارند.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: پیشنهادهای وزارت دادگستری آمریکا شامل ملزم کردن این شرکتها برای مدیریت محتوا و نظارت بر آن به منظور برخورداری از مصونیت حقوقی است.

قانونگذاران جمهوریخواه و دموکرات به دنبال تغییراتی در قانون مصونیت حقوقی شرکت های اینترنتی هستند اما در مورد این رویکرد توافق نظر ندارند. کنگره فعلی احیانا در فاصله چند هفته تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، بعید است تغییراتی در این خصوص را تصویب کند.

تلاش برای بازنگری بخش ۲۳۰ قانون رعایت اخلاق در ارتباطات همزمان با آماده شدن وزارت دادگستری برای انجام یک شکایت ضد انحصارطلبی ضد گوگل در جهت مقابله با قدرت غولهای فناوری، دنبال می شود.

بخش ۲۳۰ این قانون به وب سایتهایی نظیر گوگل و فیسبوک اجازه می دهد بابت محتوایی که کاربران ارسال می کنند، تحت پیگرد قانونی قرار نگیرند.

وزارت دادگستری در ژوئن اولین دور اصلاح این قانون را پیشنهاد کرده بود و دولت ترامپ کمیسیون ارتباطات فدرال را وادار کرد به بررسی تغییرات بپردازد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، بعد از اینکه توییتر برای پستهای ترامپ فکت چک و اخطار گذاشت، اقدامات اخیر دولت مایه نگرانی دموکراتها و جامعه حقوقی در مورد تلاش رئیس جمهور آمریکا برای تنبیه پلتفرمهای اینترنتی شده است.

منبع:

1399/07/04
13:18:18
5.0 / 5
1277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل