۳ بانكی كه بیشترین اعطای تسهیلات به شركت های دانش بنیان داشتند

۳ بانكی كه بیشترین اعطای تسهیلات به شركت های دانش بنیان داشتند

معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به اینكه انواع ضمانت نامه های بانكی از راه ۱۱ بانك برای  شركت ها صادر می شود، اظهار داشت: بانكهای تجارت، صادرات و ملت بیشترین میزان پشتیبانی از شركت ها را داشتند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، روح الله ذوالفغاری امروز در نشست هماهنگی حمایت شبکه بانکی از شرکت های دانش بنیان که به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد، با اشاره به اقدامات صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساماندهی همکاری این صندوق با بانک ها، اضافه کرد: ۸ نوع تسهیلات این صندوق از راه ۱۶ بانک همکار به شرکت های دانش بنیان اعطا می شود که این همکاری از سال ۱۳۹۷ شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه انواع ضمانت نامه های بانکی از راه ۱۱ بانک برای شرکت ها صادر می شود، اظهار نمود: در همکاری با بانک ها تلاش شد از بستر فناوری اطلاعات بعنوان بستر یکپارچه استفاده گردد که در این راستا بعضی از بانک ها دفتر خدمتی برای شرکت های دانش بنیان در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ایجاد کردند و بانک هایی که فاقد دفتر در این صندوق هستند، مبادرت به تشکیل این دفتر در شعب بانک کردند.
ذوالفغاری، عملکرد بانک ها در پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان را مناسب توصیف کرد و خاطرنشان کرد: پارسال بانک ها ۲۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اعطا کردند و امسال بانکهای تجارت، صادرات و ملت بیشترین میزان پشتیبانی از شرکت ها را داشتند.
معاون برنامه ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه بانکهای رسالت و مهر ایران تسهیلات خاص اشتغال زایی را به شرکت ها اعطا کردند، اظهار نمود: از محل ضمانت نامه هایی که بانک ها برای شرکت های دانش بنیان صادر کردند، ۱۰ هزار میلیارد تومان فروش محصولات دانش بنیان به دستگاه را فراهم کردند.
وی تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان نه یک ضمانت نامه برگشتی داشتند و عدد بدهی تسهیلات آنها به عدد صفر نزدیک است و این نشان داده است که شرکت های دانش بنیان از اعتبار زیادی برخوردار می باشند.
ذوالفغاری، ابراز امیدواری کرد که با همدلی که بوجود آمده زمینه رشد پایدار برای این شرکت‎ها فراهم گردد تا بتوان متناسب با رشد شرکت ها، تسهیلات بیشتری در اختیار آنها قرار گیرد.1399/07/10
19:18:41
5.0 / 5
1125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل