مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم مطرح كرد

در فصل بودجه ریزی به حوزه پارك ها توجه گردد

در فصل بودجه ریزی به حوزه پارك ها توجه گردد

به گزارش دانلود فایل مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به پروژه هم سرمایه گذاری كه با كمك صندوق نوآوری شروع شده است، اظهار داشت: مخاطبان این پروژه پارك ها و مراكز رشد هستند و امیدواریم این برنامه در هفته پژوهش و فناوری به ثمر برسد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دکتر مهدی کشمیری در نشست روسای پارک های علم و فناوری که به میزبانی پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) برگزار شد، اظهار نمود: در جهت ادغام فعالیت پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها، امضای توافق نامه بین دانشگاه های استان با پارک استانی شروع شده و این روند ادامه دارد.
کشمیری در ادامه به آماده سازی برخی از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری برای ورود به بازار بورس اشاره نمود و اضافه کرد: امیدواریم ۱۵ الی ۲۰ شرکت تحت پوشش این برنامه قرار گیرند تا نهایتاً سه تا پنج شرکت حتما وارد فرآیند بورس شوند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم تصریح کرد: در این حوزه با شرکت کارگزار بورس هم رایزنی شده و آماده ایم تا شرکت ها وارد فرآیند آموزش معاملات شوند. مشخصاً شرکتی باید وارد این فرآیند شود که قابلیت بورس پذیری داشته باشد؛ بدین معنا که اندوخته مالی شرکت، جهش های آن و گذشته خوب مالی شرکت باید مد نظر قرار گیرد.

مستقل شدن هیئت امنای ۳ پارک استانی
دکتر کشمیری همینطور از مستقل شدن هیئت امنای ۳ پارک علم و فناوری استانی اطلاع داد و اضافه کرد: اخیراً سه پارک یزد، خراسان شمالی و فارس موفق شدند که هیئت امنای مستقل داشته باشند و این برنامه باید برای سایر پارک ها هم ادامه داشته باشد.
وی تصریح کرد: پارک های علم و فناوری شرایط خوبی از لحاظ حمایت های بیرونی دارند و باید متناسب با این مسئولیت پذیری و ظرفیت، در درون هم از جهت توانمندسازی نیروی انسانی و زیرساخت سیستمی خودشان را تجهیز کنند.
بر مبنای اعلام وزارت علوم، مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، با اشاره به فصل بودجه ریزی افزود: طبیعی است اولویت اول تمام نمایندگان ابتدا تأمین منابع خودشان است، اما در کنار آن باید به حوزه پارک های علم و فناوری توجه داشته باشند تا بتوانیم جهشی در منابع داشته باشیم.
منبع:

1399/07/18
21:45:49
5.0 / 5
1082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل