راه اندازی ۱۶۰ شركت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از كشور

راه اندازی ۱۶۰ شركت نوپا توسط متخصصان ایرانی خارج از كشور

دانلود فایل: برمبنای آخرین آمارها 160 شركت نوپا در حوزه های زیست فناوری، نانوفناوری، سلول های بنیادی، ICT، انرژی و مواد پیشرفته توسط متخصصات ایرانی خارج از كشور به راه افتاده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور با هدف استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی پژوهشگران و متخصصان ایرانی و برقراری ارتباط با مراکز علمی، فناوری و صنعتی منتخب کشور در حال اجراست و این برنامه با ایجاد شبکه گسترده ای از پایگاه های تخصصی شامل بهترین دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان کشور با سرعت قابل قبولی توسعه یافته است.
بیشتر کارآفرینان ایرانی در این طرح از کشورهای امریکا، کانادا، آلمان، سوئیس، سوئد و انگلیس هستند که با کمک این برنامه به ایجاد و تاسیس شرکت های نوپا در حوزه های مختلف فناورانه اقدام نموده اند.
برمبنای آخرین آمارها تا امروز بیش از ۱۲۰ پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. در این برنامه بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ همکاری موفق شامل پست داک، استاد مدعو، فرصت مطالعاتی، تاسیس شرکت و اشتغال در شرکت های فناور ثبت شده است.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، «ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرائی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
منبع:

1399/07/24
11:10:51
5.0 / 5
1048
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل