طرح جیكو، پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تأمین نیروی كار شركت ها

طرح جیكو، پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تأمین نیروی كار شركت ها

به گزارش دانلود فایل پارك علم و فناوری دانشگاه تهران، با استفاده از ظرفیت خود، یعنی بهره گیری از شركت های فناور عضو توانسته با اجرای طرح «جیكو» در جهت ایجاد فضایی عملی و اشتغال زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، طرح جیکوی ( Job In Company) پارک علم و فناوری دانشگاه تهران همان طرح اشتغال دانشجویان دانشگاه تهران در شرکت های عضو پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.
خلاء اطمینان از شغل برای آینده یکی از معضلات اصلی برای نسل جوان کشور بعد از قبولی در کنکور و راهیابی به دانشگاه، است. فاصله میان آموخته های دانشگاهی و واقعیت کسب و کار، تمرکز بیشتر آموزش های دانشگاهی بر موضوعات نظریه و آکادمیک و فقدان تجربه کاری همچون علل اصلی این چنین دغدغه هایی است.
بدین منظور پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، با استفاده از ظرفیت خود، یعنی بهره گیری از شرکت های فناور عضو توانسته در جهت ایجاد فضایی عملی و اشتغال زایی دانشجویان در حین تحصیل و توانمندسازی آنان گام بردارد.
طرح جیکو در جهت تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین و ایجاد فرصت های شغلی بوجود آمده است. جیکو پاسخی به نیاز اشتغال دانشجویان و تأمین نیروی کار شرکت هاست. از اهداف طرح جیکو می توان هدایت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین، زمینه سازی ایجاد اشتغال برای دانشجویان، آشنایی دانشجویان با فضای کار واقعی، ترویج فرهنگ کارآفرینی، دسترسی ساده به نیروی کار دانشی برای شرکت ها و ایجاد شبکه ارتباطی بین دانشجویان و شرکت ها اشاره نمود.
علاقه مندان می توانند از راه سامانه جیکو در سایت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در این طرح ثبت نام کنند.1399/07/28
15:58:45
5.0 / 5
1010
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل